$
בארץ

עמי סגל: "בניתי על מכירת אלפא פלטינום ב-50 מיליון ש' כדי להחזיר כספים"

כך העיד פעיל שוק ההון והבעלים של קבוצת פורום, שנתבע על כך שאינו משיב עשרות מיליוני שקלים למשקיעים בקרנות נאמנות זרות שבניהולו

זוהר שחר לוי ותומר גנון 14:0214.11.13
"לא אמרתי מילה אחת של שקר. התכוונתי לכל דבר שאמרתי, להכל. הקרנות הזרות, הייתה בהן פונקציה שמספקת נזילות וחשבתי שאוכל לספק נזילות לחברי, שמואל מנדזיצקי, שרצה למחוק חלק מאחזקותיו". כך העיד היום בבית המשפט פעיל שוק ההון עמי סגל, הבעלים של קבוצת פורום, במסגרת תביעה בגובה 29 מיליון שקל שמנהל מולו איש העסקים שמואל מנדזיצקי. זאת בגין כספים שהוא אינו מצליח לכאורה להנזיל מקרנות הנאמנות פורום חו"ל שבבעלות סגל.

 

מדובר בקרנות שבהם מושקעים גם כ-150 לקוחות אלפא פלטינום ניהול השקעות, שהייתה בשליטתו של סגל, בהיקף של כ-12.5 מיליון שקל. לדברי אלפא פלטינום ניתנה פקודת מכירה לקרנות, אולם התמורה טרם התקבלה.

 

עמי סגל. "חשבתי שאוכל לספק נזילות לחברי, שמואל מנדזיצקי, שרצה למחוק חלק מאחזקותיו" עמי סגל. "חשבתי שאוכל לספק נזילות לחברי, שמואל מנדזיצקי, שרצה למחוק חלק מאחזקותיו" צילום: אוראל כהן

 

"הפרסומים גרמו נזק"

 

"כאשר לא יכולתי להיענות להתקשרות באותו נוסח שביקש ממני אמרתי לו (למנדזיצקי - זש"ל ות"ג) את זה", העיד סגל באולמו של השופט חאלד כבוב. "הוא ביקש שאצהיר שיש לי את הכספים נזילים ואמרתי שהכספים לא נזילים. בניתי על מכירת בית ההשקעות ב-50 מיליון שקל כדי להחזיר לו את הכספים, אבל הפרסומים בתקשורת גרמו לי נזק בשיעור דומה".

 

ימים ספורים לאחר הגשת התביעה של מנדזיצקי, מינה השופט כבוב את רו"ח חיים סקאל כדי לתפוס את הנכסים של סגל כדי לבדוק לאן נעלמו הכספים, ובהמשך הורה לו גם לחקור אותו. זמן קצר אחרי פרוץ הפרשה נמכרה אלפא פלטינום קרנות נאמנות ששייכת בשרשור לסגל לחברת איילון. אלפא פלטינום השקעות נמכרה אף היא לגוף אחר.

 

לדברי באי כוחו של מנדזיצקי בדיון, עוה"ד אסף ברם ורועי סלוקי ממשרד ברם סלוקי ושות', העסקאות אושרו במטרה להבריח נכסים, כשגם הקרנות וגם בית ההשקעות הם נכסים שיצאו מידיו של סגל. "יצאו עשרות מיליוני שקלים של לקוחות מכיסו של סגל אל מעבר לים ולא קיבלנו תשובות באשר לאן הם נעלמו", אמרו עוה"ד בדיון. גם רו"ח סקאל ציין כי לא ניתנה לו תשובה בהירה באשר לגורל כספי המשקיעים.

 

על כך השיב סגל: "אחרי הפרסומים בעיתונים הייתה סכנה שכבר לא יהיה מה למכור, ותחת האילוצים האלה עשינו את עסקת המכירה תחת אזהרה. קיבלתי לידי שתי הצעות לרכישה שלפעילות חברת הקרנות שהעברתי למועצת המנהלים, והם דנו בכך בלעדיי ובשרו לי אחר כך שהחליטו למכור לחברת איילון".

 

"מועצת המנהלים לא ידעה על צו איסור הדיספוזיציה?", שאל השופט כבוב. "לא העברת להם אותו? האם ההעברה נעשתה חרף צו בית המשפט שאסר על כך?"

 

סגל השיב: "אני מניח שהם ידעו מהתקשורת". לבסוף, קבע השופט מנגנון להתייצבותו של סגל לחקירה בפני רו"ח סקאל. אנשים רבים ובהם מנדזיצקי מקווים שהחקירה הזו תאפשר להם לקבל את הכספים שהשקיעו אצל סגל, בחזרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x