$
בארץ

גם צ'ק פוינט משחררת רווחים כלואים: סך הגבייה של המדינה עלה ל-4.3 מיליארד שקל

החברה הודיעה על כך בחצות לרשות המסים ותשלם מס של 500 מיליון שקל. מוקדם יותר הודיעה טבע על שחרור רוב רווחיה הכלואים ועל תשלום מס של 2 מיליארד שקל עליהם

הדר קנה 08:0212.11.13

לאחר הודעת טבע על שחרור חלק מהרווחים הכלואים שהחזיקה, הודיעה אמש בחצות גם חברת צ'ק פוינט כי היא תשחרר את רווחיה הכלואים. החברה תשלם כחצי מיליארד שקל מס, בכך הסתיים מבצע הגבייה של המדינה מהרווחים הכלואים בסך של כ-4.3 מיליארד שקל, שיגבה בעיקר מהחברות הגדולות: כיל, טבע וצ'ק פוינט וכן מחברות פרטיות קטנות ובינוניות.

 

הודעת צ'ק פוינט הגיעה ברגע האחרון לפני המועד בו יפוג תוקפו של חוק הרווחים הכלואים שהעניק הטבות מס גדולות לחברות שישחררו את הרווחים הכלואים שצברו בקופתן. חברות שהפשירו את רווחיהן הפטורים נהנו ממס חברות מופחת בשיעורים של 6% עד 10%, בהתאם למס החברות החל על החברה, בהנחה שהיא בחרה להפשיר את כל רווחיה הפטורים.

 

שר האוצר, יאיר לפיד, אמר הבוקר בהמשך להודעת החברה בראיון לגל"צ: "בסופו של דבר קיבלנו עוד חצי מיליארד שקל מצ'ק פוינט אז בסה"כ הגענו ל-4.3 מיליארד שקל גביה". לפיד הגיב על הביקורת שנשמעה בנושא: "אף-פעם לא כולם מרוצים, אבל  אנשי מקצוע ומי שבא לעניין הזה נקי ולא ממקום של אופוזיציה מבין שזה הישג גדול. אני אמרתי כל הזמן, אנחנו נביא כסף מהרווחים הכלואים כדי לא לקחת תמיד ממעמד הביניים וצחקו עלינו ואמרו שהיעד שלנו לא ריאלי ולא נגיע לזה. מוּתר בבוקר הזה להגיד שהחזרנו לאזרחי ישראל לפחות חלק מהכסף שלהם".

 

גיל שויד גיל שויד צילום: עמית שעל

 

טבע הודיעה אתמול (ב') כי תשחרר את רוב רווחיה הכלואים ותשלם עליהם מס של 1.7 מיליון שקל, בנוסף ל-336 מיליון שקל ששילמה כבר לפני מספר חודשים. יחד עם הסכום שכבר שילמה, יסתכם סך המס שטבע תעביר לקופת המדינה בגין הרווחים הכלואים בכ-2 מיליארד שקל. בסך הכל שיחררה טבע כ-63% מכלל רווחיה הכלואים - 33 מיליארד שקל מתוך 52.5 מיליארד שקל שצברה בסעיף הרווחים הכלואים. על הרווחים הכלואים ששיחררה היא משלמת מס הכנסה מופחת בשיעור של 6%.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 20% 40%

על פי הודעת החברה, היא מעבירה עתה לרשות המסים סכום של 2.54 מיליארד שקל, המורכבים מ-1.7 מיליארד שקל על רווחים כלואים ועוד 840 מיליון שקל לסגירת שומות מס לשנים 2011-2005. בעקבות ההסכם, טבע מצפה לרשום בספריה הפרשה בסך של כ-235 מיליון דולר בדו"חות הרבעון הרביעי של 2013.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x