$
בארץ

מנסים להגיע ליעד: באוצר הפעילו לחצים על החברות לשחרר רווחים

לקראת פקיעת הוראת השעה בנושא הרווחים הכלואים הועלתה רמת הלחצים שהופנו מכיוון האוצר ורשות המסים על החברות הגדולות

הדר קנה 21:2810.11.13
לקראת פקיעת הוראת השעה בנושא הרווחים הכלואים הועלתה רמת הלחצים שהופנו מכיוון משרד האוצר ורשות המסים על החברות הגדולות. מדובר בעיקר בטבע, צ'ק פוינט וכיל, שלהן רווחים כלואים בהיקפים גדולים. הלחצים הגיעו בעקבות היקף הגבייה הנמוך במסגרת הוראת השעה.

מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שר האוצר יאיר לפיד התקשר בעצמו למנכ"לים של טבע וכיל בניסיון לשכנע אותם לבחון את שחרור הרווחים הכלואים.

 

מנהל רשות המסים משה אשר הקים לפני כמה שבועות צוות משימה מיוחד שבו שותפים חברי הנהלה ופקידי שומה, כדי לפנות ישירות אל החברות ולבדוק את נכונותן לשחרר רווחים כלואים בסכומים גבוהים. במקביל פנתה הרשות אל עורכי הדין ורואי החשבון של החברות, במטרה שאלה יעזרו לשכנע את החברות לשחרר רווחים וליהנות ממס מופחת.

 

מנכ"ל כיל סטפן בורגס מנכ"ל כיל סטפן בורגס

 

לעתים הלחצים גם מעט יותר אגרסיביים, כפי שהעיד רו"ח נדב גיל, ראש מחלקת תמריצים בחטיבת המס של דלויט בריטמן: "יש לי חברה שמגיע לה החזר מס על דו"חות מתוקנים בנוגע לשינוי אזורי עדיפות בחוק לעידוד השקעות הון, ומס הכנסה הודיע שיקזז את המס כנגד חלוקת רווחים כלואים שלה. לא היינו חושבים לעשות זאת".

 

דירקטוריון כיל החליט היום (א') לשחרר את מלוא הרווחים הכלואים של חברת מפעלי ים המלח וחברת רותם אמפרט נגב, מהם תשלם מס של כ-380 מיליון שקל למדינה.

 

להחלטה על שחרור הרווחים הכלואים נותרו עוד יומיים בלבד (היום ומחר כולל) וברשות המסים ממתינים להחלטת החברות הגדולות אם לשחרר את רווחיהן הכלואים ובכך לנצל את החוק ולהעשיר את קופת המדינה או להשאיר את הרווחים אצלן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x