$
בארץ

ח"כ מיקי רוזנטל מתכוון להתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות

רוזנטל ל"כלכליסט": "אני מקווה שיהיו בחירות דמוקרטיות כדי שהעובדים יבחרו ראש איגוד. לא סביר להעביר את ההנהגה בירושה". מוקדם יותר הודיע גם איתן כבל כי יתמודד על התפקיד

מיקי פלד 18:5505.11.13

לאחר הודעת הפרישה של עופר עיני בעוד שלושה חודשים, גוברים הקולות שלא לאשר באופן אוטמוטי את מינויו של אבי ניסנקורן למחליפו.

 

ח"כ מיקי רוזנטל ח"כ מיקי רוזנטל צילום: יובל חן

 

מוקדם יותר היום הודיע ח"כ איתן כבל כי הוא קורא לעריכת בחירות כלליות לתפקיד היו"ר וכי הוא מתכוון להתמודד בהן. כעת מצטרף אליו חבר מפלגתו ח"כ מיקי רוזנטל שאמר ל"כלכליסט", "אני מקווה שיהיו בחירות דמוקרטיות כדי שהעובדים יבחרו ראש איגוד. הליך של להעביר את זה כך בהנהגת ההסתדרות בירושה לא סביר ולא דמוקרטי. אם יהיו בחירות בהחלט אתמודד. זה נושא שקרוב לליבי". רוזנטל הודה כי הסיכויים לעריכת בחירות הם נמוכים.

 

מוקדם יותר היום הצהיר יו"ר מרחב הנגב ואחד מבכירי ההסתדרות, מאיר בביוף, כי שיטת העברת המלוכה בירושה כפי שעושה עיני איננה ראויה. "ההורשה של התפקיד לאבי ניסנקורן היא לא דמוקרטית ולא הוגנת כלפי הציבור שבחר את עיני אשתקד וכלפי כל אלו כמונו שעבדו קשה עבור בחירתו. מן הראוי היה שישלים קדנציה מלאה", אמר בביוף.

 

בישיבת הנהגת ההסתדרות שנערכה בצהריים בבית ההסתדרות, הכריז עיני על החלטתו לפרוש מתפקידו ב-1 בפברואר 2014 ועל העברת התפקיד לאבי ניסקורן. עיני פתח את הישיבה הלא שגרתית ואמר: "תביאו לי כוס מים כי אני מתרגש ברמות". עיני המשיך: "רבותיי, אני חייב להודות שנכנסתי לתפקידי לא התרגשתי כמו היום. הפעם הראשונה שנבחרתי לתפקיד חבר בוועד עובדים היה בשנת 84, זה אומר שבפברואר השנה אני סוגר 30 שנות פעילות ציבורית ועשייה למען ציבור העובדים, שמתוכן שמונה שנים כיו"ר ההסתדרות. כשנכנסתי לתפקידי ב-2006 ההסתדרות, מבחינה כלכלית, הייתה במצב מאוד קשה וחרב גדולה הייתה מונחת על צווארה. מיליארד וחצי מיליון שקל היה החוב המצטבר שלה".

 

עיני הפליג בשבחו של ניסנקורן ואמר "ב-4 שנים האחרונות עמד לידי אבי ניסנקורן שהוביל את רוב המשאים ומתנים הקשים ביותר. ראיתי איך הוא קשוב לציבור העובדים, לוועדי עובדים. לפני שבועיים נפגשתי איתו ואמרתי לו – 'אבי אני מרגיש שאתה מוכן, אבל אני רוצה לשאול אותך שאלה האם גם אתה מרגיש מוכן?' ומהרגע שהוא השלים לי את הפאזל התקבלה בידי ההחלטה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x