$
בארץ

שמעון גפסו נעצר שוב בחשד לשוחד

גפסו, שנבחר מחדש לראשות עיריית נצרת עילית למרות כתב האישום שעומד ותלוי נגדו, נעצר שוב בחשד כי מנע סגירה של אולם אירועים בתמורה להטבות, ושוחרר בערבות. הוא אף חיתן במקום את בנו. "מלחמת התשה נגדי", טוען ראש העיר. וגם פרשת העימות עם חנין זועבי התעוררה

אחיה ראב"ד, ynet 16:1705.11.13
חשדות נוספים נגד ראש עיריית נצרת עילית: בצהריים (יום ג') הותר לפרסום כי שמעון גפסו, אשר עומד ותלוי נגדו כתב אישום, נעצר ונחקר בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון, פגיעה בפרטיות וחדירה למחשב. יחד עמו עוכב לחקירה גם איש עסקים מקומי אשר שוחרר בהמשך. גפסו הגיב למעצר באומרו: "מתנהלת נגדי מלחמת התשה אך אני חף מפשע, ואוכיח זאת כאשר תינתן לי האפשרות".

שמעון גפסו שמעון גפסו צילום: אוראל כהן

 

גפסו שוחרר בערבות, והשופטת קבעה כי גפסו לא יורחק מהעירייה לחודש, כפי שביקשה המשטרה, אולם ישהה ארבעה ימים במעצר בית. התנאים הנוספים: איסור על יצירת קשר עם החשודים, המעורבים והעדים; המשטרה תיתן לגפסו רשימה של אנשים שאיתם אסור לו ליצור קשר במשך חודש; והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חודש, והוא הפקיד ערבות עצמית של 50 אלף שקל.

 

על פי החשד, גפסו מנע סגירה של אולם אירועים בבעלותו של איש העסקים ואיפשר את הפעלתו שלא בכפוף להיתרים הנדרשים, בתמורה לכספים שחלקם הועברו בהסוואה. בנוסף חשוד גפסו בפגיעה בפרטיותם של כמה אנשים באמצעות פרסום פרטים אישיים הנוגעים להם והוצאת חומרים ממחשב של גורם אחר בעירייה.

 

האולם הוקם באזור התעשייה בעיר לפני כארבע שנים, על שטח שהוגדר אזור תעשייה, בשכונת הר יונה. בתמיכתו של גפסו ניתנו לאולם היתרים זמניים להפעלתו, בעוד הבקשה לשינוי ייעוד נדונה בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, אך האישור המיוחל טרם ניתן. עם זאת הוועדה התירה את הבנייה עוד לפני שינוי הייעוד.

 

על רקע זה התנהלה "מלחמת עולם" בין גפסו לבין היועצת המשפטית של העירייה, אולגה גורדון, שלבקשתה קיבלה במהלך התקופה צו הגנה זמני ממבקר המדינה. כיום היא מבקשת צו קבוע, ועל רקע זה התנהל בשבוע שעבר הדיון בוועדת הפנים של הכנסת.

 

נושא הרישוי לאולם נמצא בדיונים הן בוועדות התכנון והבנייה המקומית והמחוזית והן בבית המשפט, שקבע בשבוע שעבר כי מדובר בעסק חוקי שרישיון העסק שלו תקף. בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים קבע כי הרישיון הזמני יוארך בחצי שנה, בכפוף להצגת אישורים מהגורמים השונים - כיבוי האש, משרד הבריאות ועוד.

 

"שומר קבלות מהאירוע"

גפסו עצמו חיתן באולם בשנה שעברה את בנו ואף אמר אז כי הוא שומר את כל הקבלות מהאירוע שכן הוא משוכנע כי בסופו של דבר ייחקר בעניין. בחתונה נכחו שבעה משרי הממשלה. באותו אולם נערך כנס הבחירות המרכזי של ראש הממשלה בנצרת עילית במערכת הבחירות האחרונה.

 

מעיריית נצרת עילית נמסר בתגובה כי העירייה רוחשת כבוד רב לרשויות החוק במדינת ישראל. כל מסמכי העירייה פתוחים וגלויים בפני נציגי החוק ומתקיים שיתוף פעולה מלא.

 

גורמים המקורבים לגפסו אמרו בציניות כי לא הופתעו מהפשיטה "הדיסקרטית" של המשטרה על העירייה. לדבריהם, "המשטרה אף ניצלה את פרק הזמן לפני שנכנס לתפקידו באופן רשמי, כדי לקיים את החקירה בלי צורך באישור של היועץ המשפטי לממשלה". הם טענו כי החקירה נגדו היא חלק ממסע רדיפה "חסר תקדים ומתוזמן תקשורתית, שמאחוריו עומדים אנשים פסולים המונעים ממניעים פסולים". לדבריהם, הציבור בנצרת עילית אמר את דברו בקלפי באופן דמוקרטי, אך יש מי שמסרב להשלים עם הדמוקרטיה, ו"חקירתו של ראש העיר בין היתר בעניין חנין זועבי מעידה על כך כאלף עדים".

 

בכך התייחסו המקורבים לתלונה שהגישה ח"כ חנין זועבי נגד ראש העירייה, על כך שתקף אותה כשנקלע להפגנה בעיר בחודש יולי האחרון. גפסו התלונן נגדית על תקיפה.

 

זועבי טענה כי גפסו הסית נגדה: "גפסו שלח מכתב לשר הפנים וביקש לתאר את נצרת כעיר עוינת, ואת זועבי כאישה טרוריסטית", אמרה. בהתייחס למעצרו הוסיפה: "טוב שלפחות לגבי חלק מהחשדות נגדו מתנהלת חקירה רצינית, והוא נעצר. אני מקווה שהוא יקבל את העונש שמגיע לו. אלו הן עוולות של גזענות והסתה וטיפוח שיח של שנאה, שהן סוג יותר מסוכן של שחיתות. באמצעותן אתה משחית עם ותרבות אנושית".

 

גפסו טוען כי מדובר בעלילה שרקמו אנשים שאינם מעוניינים לראות אותו על כיסא ראש העיר. "הם לא הצליחו לעשות את זה בדרכים דמוקרטיות אז הם מנסים בדרך הזו, של העלאת פרשיות מהעבר. מדובר באירועים שהתחוללו ב-2010-2009, פתאום העלו איזו תקיפה לכאורה נגד חנין זועבי. זה לא רציני". הוא הוסיף: "אני אדם חזק ודברים כאלה לא שוברים אותי. אני חף מפשע ואתם תראו את זה בסופו של דבר. הציבור בנצרת עילית אמר את דברו, וב-12 בחודש אני מזמין את כולם ללשכת ראש העיר לראות אותי נשבע".

 

בהכנת הידיעה השתתף חסן שעלאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x