$
מעסיקים

נדבקים לעבודה: האם הבוס יעריך שהגעתם לעבודה חולים?

סקר חדש מצא ש-90% מהאמריקאים מגיעים לעבודה כשהם חולים. איך ניתן ליצור סביבת עבודה בה זה לגיטימי להישאר בבית בעת מחלה ולגרום לכך שפחות עובדים יחלו

סוכנויות הידיעות 18:0505.11.13
סקר חדש שערכה חברת סטייפלס (Staples) מצא ש-90% מהעובדים האמריקאים מודים שהגיעו לעבודה חולים כאשר הם עדיין מדבקים. 

בישראל 8.6% מהשכירים המועסקים נעדרים מהעבודה למשך פחות משבוע בגלל מחלה כאשר 3.1% נעדרים עקב מחלה של בן משפחה, כך לפי נתוני הלמ"ס. יותר נשים נעדרות מהעבודה עקב מחלה מאשר גברים: 7.7% מהגברים נעדרו עקב מחלה למשך פחות משבוע לעומת 9.5% מהנשים. בממוצע מפסידים המועסקים בישראל 15.8 שעות מתוך השבוע כשהם לא מגיעים עקב מחלה.

 

כאשר אנשים מגיעים למשרד חולים הם גורמים כמובן להפצת עוד חיידקים, ובהתאם, להגדלת מספר האנשים שחולים. המסקנה הבלתי נמנעת היא שכולנו נחלה פחות אם פשוט נישאר בבית כשאנחנו באמת חולים. באתר "פורבס" פרסמו מספר עצות לבעלי עסקים המעוניינים לדעת כיצד לגרום לכך שיהיו פחות עובדים חולים במשרד:

 

ראשית, הישארו בבית כשאתם חולים. אם הבוס הגדול עצמו מודיע: "יש לי שפעת, אז אני איעדר מהמשרד למשך שלושה ימים", יש בכך כדי לעודד את שאר העובדים להישאר בבית כשהם חולים. נכון, אנשים לפעמים משקרים וטוענים שהם חולים רק כדי לא לבוא לעבודה, ורצוי לא לעודד את העובדים להישאר בבית בכל פעם שכואב להם קצת הגרון, אך חשוב ליצור סביבת עבודה שבה מקובל להישאר בבית כשחולים.

 

חולים? עדיף שתישארו בבית חולים? עדיף שתישארו בבית צילום: shuterstock

 

בהנחה שהעסקתם עובדים טובים וחרוצים, תוכלו לסמוך עליהם שידאגו לבצע את העבודה גם כשהם לא במיטבם, ואם עליהם לעשות זאת כשהם בפיג'מה ומחזיקים ספל תה ביד אחת.

 

במידה ואתם מבחינים בעובד שנראה שהוא נשאר בבית בכל פעם שהוא קצת מצונן, טפלו בעובד הזה באופן פרטני. בצורה כזו תוכלו לעודד סביבת עבודה שמתייחסת באופן שונה לשלוש רמות של חולי:

 

1. עם צינון קל עדיין מגיעים למשרד.

 

2. מחלה שעדיין אפשר לעבוד איתה, פירושה שעובדים מהבית ועושים כמיטב היכולת, מתוך הבנה שהעובד לא יוכל לעבוד יום שלם.

 

3. מחלה רצינית שמחייבת מנוחה, פירושה שהעובד לוקח כמה ימים שהוא צריך כדי להחלים.

 

הדרך להדגים את ההבנות הללו היא בכך שתצייתו להם בעצמכם. התוצאה הסופית: פחות חיידקים שיסתובבו חופשי במשרד, שיובילו לכך שהעובדים יזדקקו לפחות ימי מחלה. ניצחון לכל המעורבים. מסקנה - המנהלים צריכים להיות חלק מה-10% שנשארים בבית כשהם חולים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x