$
רכב

יש לכם מערכת בלימה מוקדמת ברכב? גלו כיצד דרג אותה ארגון הבטיחות האירופי

הארגון ערך את המבחן במספר סוגי רכבים בהן מותקנת המערכת שתפקידה לזהות באמצעות חיישנים את המרחק מהרכב לזה שלפניו ולבלום בעת הצורך. בין הרכבים שנמכרים בארץ: וולבו, אינפיניטי ומרצדס

תומר הדר 12:3129.10.13

ארגון הבטיחות האירופי, EURO NCAP, מפרסם היום (ג') לראשונה את תוצאות בדיקת מספר מכוניות המצוידות במערכות בלימה מוקדמת. מדובר במערכות המותקנות בחזית הרכב המודדות באמצעות חיישנים את המרחק מן הרכב שמלפנים ובולמת את הרכב בעת הצורך ללא כל התערבות מצד הנהג. כך לדוגמה מסוגלת המערכת להגיב במצב שבו הרכב שמלפנים מבצע בלימת חירום במצבים שבהם דעתו של הנהג מוסחת. בישראל נמכרים כבר כיום מספר דגמים מתוצרת וולבו, אינפיניטי ומרצדס המצוידים במערכת.

 

וולבו V40 מבפנים. קיבלה ציון "טוב" וולבו V40 מבפנים. קיבלה ציון "טוב"

 

בבדיקה נבחנו מספר סוגי רכבים שונים שנבחנו במספר תנאים. במבחן שנערך, שדימה תנועה במהירויות עירוניות, במהירות של עד 50 קילומטרים לשעה השתתפו שישה רכבים המצוידים במערכות בלימה מוקדמת. לפי התוצאות וולבו V40 הקומפקטית קיבלה ציון טוב במבחן, כמו גם מרצדס E קלאס ומיצובישי אאוטלנדר. לעומת זאת, וולבו XC60, פיאט 500L ופורד פוקוס קיבלו ציון "סביר" בלבד.

 

במבחן נוסף, שדימה בלימת חירום של הרכב שמלפנים במהירות גבוהה יותר - של 80 קמ"ש נבחנו רכבים נוספים, כמו גם דגמים שהשתתפו במבחן הראשון. על פי התוצאות, מרצדס E קלאס, וולבו V40 ופולקסווגן גולף קיבלו ציון "טוב". לעומתן מיצובישי אאוטלנדר והונדה סיוויק קיבלו רק ציון "סביר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x