$
משפט

עוד בקשת פירוק ל"מתאים לי"; פירוצ'י: "החברה הגיעה לחדלות פירעון"

חברת הטקסטיל סיפקה בדים לרשת ולדבריה היא חייבת לה 700 אלף שקל. בנוסף היא טוענת, כי הצ'קים האחרונים שהתקבלו אצלה – לא כובדו

זוהר שחר לוי ונורית קדוש 12:0827.10.13

בקשת פירוק נוספת ל"מתאים לי": חברת גיא טקסטיל, ספקית בדים המוכרת בשם פירוצ'י, פנתה הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי מרכז בבקשה לפירוקה: "החברה הגיעה אל חדלות פירעון שאינה מאפשרת לה לפרוע את חובותיה". 

פירוצ'י, המיוצגת על ידי עוה"ד גיל דחוח ורועי שובל, סיפקה בדים לרשת כשלדבריה ישנו חוב כלפיה של כ-700 אלף שקל. לטענת ספקית הבדים, ההמחאות האחרונות שהתקבלו אצלה – לא כובדו. "הבקשה למינוי מפרק זמני מוגשת לאחר שכלו כל הקיצין", נכתב בבקשה, "בהיעדר יכולת פירעון, פעלה החברה לדחות ככל שניתן את נושיה באמתלות שווא, תוך שהיא פועלת במקביל בעירוב נכסים (עם חברה אחת בידי אותו בעל שליטה) בלתי מוסבר ותמוה ומבצעת העדפות נושים שלא כדין לטובת נושים העוסקים בניכיון שיקים והעמדת אשראי חוץ בנקאי".

 

לגרסת פירוצ'י, מתאים לי מודה למעשה בכך שהגיעה לחדלות פירעון "שכן היא החלה לפעול בין ספקים כדי לקבל את הסכמתם להסדר נושים, אלא שהסדרי החוב שהוצעו על ידי החברה נראים כבלתי ישימים, וככאלה שנועדו אך ורק 'לקנות' זמן, כדי לאפשר לחברה זמן התארגנות נוסף לפני קריסתה".

 

אבי מלכה, מבעלי "מתאים לי" אבי מלכה, מבעלי "מתאים לי"

 

לגרסת פירוצ'י, בעל השליטה במתאים לי, אבי מלכה, "עירבב ומיזג" את פעילות החברה עם חברה נוספת שבבעלותו, פרייבט ליין טקסטיל. פרייבט ליין, טוענים עוה"ד דחוח ושובל, הזמינה מפירוצ'י בדים בהיקף של כמיליון שקל ושילמה עבורם ב-20 צ'קים דחויים. פירוצ'י סיפקה את הבדים לפי ההזמנות אולם לדבריה הצ'קים של פרייבט ליין לא נפרעו. בהמשך, נטען, הוחלפו על ידי הנהלת החברה הצ'קים של פרייבט ליין בצ'קים של מתאים לי, אולם גם אלו לא כובדו.

 

"החברה חדלת פירעון", טוענים בפירוצ'י, "אין ביכולתה לפרוע את חובותיה. היא 'מגלגלת צ'קים' עם חברה אחרת המוחזקת בידי אותו בעל שליטה והוטל עיקול על חשבונה". לאחרונה, כך עולה מפרטי הבקשה, הוגשו נגד הרשת לא פחות מ-4 תביעות בסכום כולל של כ-3.5 מיליון שקל ומעיון בפרטי רשם החברות עולה כי לחברה קיימים שיעבודים רבים שרובצים על כלל נכסיה.

 

"אם לא די בכל סימני האזהרה הללו", נכתב עוד, "לפירוצ'י נודעו מספר עובדות שיש בהן כדי להעלות חשד כבד לקיומו של דופי בהתנהלותה של החברה ומנהליה וכי עשויה להיות העדפת נושים אסורה וכן הברחת נכסים, אם אלו לא התבצעו כבר. קיים חשש ממשי כי החברה תעדיף נושים על פני אחרים וייפגע עקרון השוויון בין נושים. בנוסף, קיים חשש ממשי, כי הנכסים שעוד נותרו בידי החברה יוברחו ממנה למקורות שונים".

 

לצד בקשת הפירוק, מבקשת החברה למנות כמפרק זמני את עו"ד ליאור דרן, שיפעיל את החברה עד שיינתן צו הפירוק. במסגרת הפירוק, כך לפי הבקשה, יתפוס המפרק את נכסי החברה ואת ספרי הנהלת החשבונות שלה.

 

לציין שבימים האחרונים הוגשה בקשה נוספת לפירוקה של מתאים לי, ML ו-ג'אמפ, על ידי חברת אניה, ספקית דיוור ישיר ודפוס בשל חובות שלא שולמו.

 

שלשום (ו') הוציא שופט בית המשפט המחוזי מרכז אילן שילה צו להקפאת הליכים זמנית לאופיס דיפו החדשה, גם היא בבעלות מלכה, בשל שיקים שלא כובדו עבור רכישת החברה, זאת עד לדיון בעניינה שיתקיים מחר.

 

מחברת מתאים לי נמסר בתגובה: "ביום שישי האחרון סגרה הנהלת החברה עם 75% מספקיה הסדר במסגרתו יקבלו 100% מהחוב בפריסה לחמש שנים. היום יוגש ההסדר לאישור בית המשפט ונפעל בהתאם להחלטתו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x