$
משפט

לאומי תובע 6.4 מיליון שקל מהבעלים של אלפא פלטינום

הבנק תובע את עמי סגל, הבעלים של קבוצת פורום ובית ההשקעות אלפא פלטינום בגין ערבות אישית שנתן לחברות שבשליטתו. נגד סגל עומד כיום חוב לבנק מרכנתיל דיסקונט של כ-4 מיליון שקל

תומר גנון וזוהר שחר לוי 07:3827.10.13
בנק לאומי תובע 6.4 מיליון שקל מעמי סגל, הבעלים של קבוצת פורום ובית ההשקעות אלפא פלטינום. זאת בגין ערבות אישית שנתן לחברות שבשליטתו – פורום ייעוץ ופיתוח, פורום מובייל ובקינגהם. על פי הבקשה, הריביות השנתיות שגובה הבנק על ההלוואות שנתן לסגל נעות בין 12.1% ל-15.9%.

 

עמי סגל, הבעלים של קבוצת פורום ואלפא פלטינום עמי סגל, הבעלים של קבוצת פורום ואלפא פלטינום צילום: אוראל כהן

 

נגד סגל, שנתבע בשבוע שעבר על כך שאינו עומד לכאורה בהתחייבויותיו למשקיעים שרכשו בעשרות מיליוני שקלים קרנות נאמנות זרות בניהולו, עומד כיום חוב לבנק מרכנתיל דיסקונט של כ-4 מיליון שקל. בגין חוב זה נפתח נגד סגל ונגד חברות שבשליטתו תיק הוצאה לפועל בחודש אוגוסט. רשם ההוצאה לפועל בתל אביב, אשר אוהד, הטיל עיקולים על נכסיו וזכויותיו של סגל, והוציא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

 

מקבוצת פורום נמסר בתגובה: "עמי סגל עשה, עושה ויעשה ככל הניתן על מנת לעמוד בכל ההתחייבויות ובכלל זה הכנסת משקיעים אסטרטגיים לחלק מעסקיו. לצערנו גל התביעות והפרסומים כבר הביאו לפגיעה בחלק מהעסקאות, דבר הפוגע בכולם".

x