$
משפט

תביעה: "הבעלים של אלפא פלטינום גנב 29 מיליון שקל מחשבוני"

כך טוען שמואל מנדזיצקי, מבעלי מחסני חשמל לשעבר. ביהמ"ש הורה על תפיסת נכסים של בית ההשקעות. אלפא פלטינום: "מנהלים הכספים בשקיפות ונאמנות"

זוהר שחר לוי 23:5223.10.13
שמואל מנדזיצקי, מבעלי מחסני חשמל לשעבר, טוען בבקשה שהגיש בימים האחרונים לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי בית ההשקעות אלפא פלטינום ובעליו, עמי סגל, גנבו 29 מיליון שקל מחשבונו. השופט חאלד כבוב הורה על מינוי תופס נכסים שיאסוף מסמכים ומחשבים מהחברה בניסיון ללמוד מה עלה בגורל הכסף.

 

"על פניו", כתב השופט כבוב, "נראה שקיומם של הסכמי השקעות מחד, תוך התחייבות מפורטת ומפורשת לגבי אופן השקעת הכספים, ומאידך חריגה מהתחייבות זאת תוך השקעה רובם ככולם של הכספים בקרנות זרות - גרמו לכאורה לאובדן מוחלט של סכום עתק של 29 מיליון שקל".

 

לפי בקשתו של מנדזיצקי, בית ההשקעות ביצע "מעשים חמורים של גזל או הונאה או גניבה או העלמה או הסתרה" של כספיו. לדבריו, באופן זה נגזלו מחשבונו האישי 10.7 מיליון שקל ועוד 18 מיליון שקל מחשבונות החברה שבבעלותו, ש.מנדזיצקי השקעות. 

 

מנדזיצקי היה מבעלי מחסני חשמל עד 2008, אז נמכרה החברה. לגרסתו, הוא הסכים להשקיע את כספו לפי מצגים שהוצגו בפניו על ידי פלטינום וסגל. לפי מצגים אלו, מדובר היה בהשקעה סולידית בחלקה הגדול, שהיתה אמורה להניב תשואה של 5%-6% בשנה. מירב הכסף היה אמור להיות מושקע באפיקי השקעה בארץ ובחלקו בקרנות נאמנות זרות. לטענת מנדזיצקי, ניתנה לו הבטחה מפורשת כי ניתן יהיה "להנזיל" את ההשקעה לפי הצורך. 

 

עמי סגל, הבעלים של אלפא פלטינום עמי סגל, הבעלים של אלפא פלטינום צילום: אוראל כהן

 

לפי הבקשה, היחסים בין איש העסקים לבין בית ההשקעות הסתבכו במאי האחרון, אז ביקש הלוואה של מיליון שקל, הלוואה שנפרעה במועד שהוסכם. בהמשך, כך נטען, הוא קיבל הודעה מהבנק שלפיה חשבונו חויב בריבית חריגה של 600 אלף שקל, דבר שהעלה את חשדו - ואז החל "בבדיקה אינטנסיבית מחשש לגורל כספו". לאחר בדיקה ניסה למכור את הקרנות הזרות, אך לא הצליח להבטיח את קבלת כספו עד יום הגשת הבקשה.  

 

משכך, פנה מנדזציקי לבית המשפט והגיש תביעה נגד בית ההשקעות והעומדים בראשו; במקביל ביקש למנות תופס נכסים שיתפוס, בסיוע המשטרה, מסמכים ומחשבים מבית ההשקעות שיש בהם כדי ללמד על כספיו.

 

השופט כבוב קבע כי "נמצא שיש תשתית ראייתית מוצקה לשלב זה של הדיון", וכי ישנם סיכויים טובים לקבלת התביעה.  

 הוא הורה על מינויו של רו"ח חיים סקאל לתופס נכסים. "בבואי לבחון את מאזן הנוחות בין הצדדים, הדעת נוטה בבירור לטובת קבלת הבקשה, שכן, נזקו של המבקש מתבטא באפשרות אובדן סכום עתק של 29 מיליון שקל; אובדן זה נגרם לכאורה ממעשה עוולה שביצע סגל", קבע השופט.

  

מאלפא פלטינום נמסר: "אלפא פלטינום ניהול השקעות אינה צד בסכסוך העסקי בין המבקש לבין קרנות הנאמנות הזרות בבעלות קבוצת פורום. יתרה מזאת, בנו של המבקש, רונן מנדזיצקי, עבד בחברה כמנהל תיקים מעל לשנתיים עד תחילת 2013 והכיר היטב את אמות המידה המקצועיות של המנהלים והעובדים. מסרנו את המידע כפי שהתבקשנו. לא הוגשה נגדנו כל תביעה כספית ולא נפתחה בדיקה ברשות לניירות ערך כנגד החברה. אלפא פלטינום ניהול השקעות מנהלת את כספי לקוחותיה בשקיפות ונאמנות כשטובתם תמיד לנגד עיניה ותחת פיקוח הדוק של הרשות לניירות ערך".

 

מקבוצת פורום נמסר בתגובה: "שמואל מנדזיצקי השקיע, לבקשתו, עשרות מליוני שקלים בקרנות גידור הנסחרות בחו"ל, על פי כל הכללים והרגולציה ועל פי המלצת הבנקים עמם התייעץ. חלק מההשקעה אינה ניתנת למימוש מיידי בשל אופי ההשקעות והתשקיף.

 

"סגל עשה, עושה ויעשה ככל שניתן על מנת לעמוד בכל התחייבויות הקרנות והתחייבויותיו העסקיות, לטובת המשקיעים. לצערנו, בכתב תביעה ניתן להפליג בהאשמות חסרות בסיס ומנופחות על מנת ליצור לחץ, ואין לנו ספק כי כאשר הדבר יגיע לבית המשפט, הדברים יתבררו כלא נכונים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x