בארץ

נפתלי בנט: "בג"ץ לא מבין - בית המשפט הוא לא המושל"

שר הכלכלה התייחס לדיון בבג"ץ בנושא שיעור יצוא הגז: "כל יום בו מאטים את היצוא הוא עוד יום שאין הייטק, אין תעשיות חדשות ואלפי משרות חדשות לא קמות"

ליאור גוטמן 10:5221.10.13
"החלו ויכוחים האם שיעור יצוא הגז יהיה 37% או פחות. בויכוחים האלה אנחנו מחמיצים את ההזדמנות להשתמש בגז, וכל יום בו מאטים את היצוא הוא עוד יום שאין הייטק, אין תעשיות חדשות ואלפי משרות חדשות לא קמות" - כך אמר הבוקר (ב) שר הכלכלה נפתלי בנט. הדברים נאמרו במסגרת כנס של המדען הראשי של משרד הכלכלה שעוסק בתגליות הגז.

לפני כן אמר "הממשלה קיבלה החלטה לייצא 40% מהגז ללקוחות בחו"ל וזו החלטה שקולה ומאוזנת. הציבור הישראלי לא מבין את השינוי שיגיע עם הגז ואנחנו עוד נדבר על טכנולוגיות שיקומו בעקבות גילויי המאגרים".

 

אסדת קידוח. "בית המשפט לא מושל - הממשלה מושלת" אסדת קידוח. "בית המשפט לא מושל - הממשלה מושלת" צילום: אלבטרוס

 

בנט התייחס בדבריו לדיון שנערך אתמול (א') בבג"ץ בעניין החלטת הממשלה מיוני האחרון לייצא גז והמחלוקת האם אישור הייצור דורש חקיקה ראשית. "המסר שלי הוא מה שבג"ץ לא מבין - בית המשפט לא מושל - הוא אמור לשפוט. הממשלה היא המושלת. בפראפראזה על דברי הזמר ג'ון לנון אני אומר תנו לגז צ'אנס"

 

המדען הראשי במשרד הכלכלה אבי חסון הסביר שגילויי הגז יפתחו תעשיות חדשות שלא היו כאן קודם, כגון מפעלים לייצור דלקים סיננטיים (GTL) או יצירת מתנול ואוריאה. "בפנינו עולם של התפתחויות בכל מיני כיוונים וצריך לתפוס את ההזדמנות מהר. יהיה סקטור חדש שישראל לא מכירה ואנחנו מקימים רשת מידע עבור זה", אמר

 

יו"ר דלק קידוחיםגדעון תדמור דיבר על התרומה הכלכלית של גילויי הגז וטען שהפקת הגז ממאגר "תמר", שהחלה לפעול מסחרית במרץ האחרון, תגדיל את התמ"ג של מדינת ישראל בכ-1% כבר עד סוף 2013.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x