שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הערכה: הרקע לרצח בבקעה לא לאומני

לא פיגוע: מהחקירה עולה כי ככל הנראה הרקע לרצח אל"מ בדימוס שריה (יאיא) עופר הוא פלילי. החקירה נמשכת

יואב זיתון, ynet 10:2613.10.13

פלילי, לא לאומני: יומיים לאחר רצח אל"מ בדימוס שריה (יאיא) עופר בבקעת הירדן, ההערכה כי לא מדובר בפיגוע על רקע לאומני. בתחילה העריכו בצה"ל ובשב"כ כי הרצח בוצע על רקע לאומני בגלל הסימניים הראשוניים בשטח ועדות האישה מוניק שלפיה ערבים תקפו אותה ואת בעלה. עם זאת, כבר זמן קצר לאחר מכן עלתה אפשרות כי מדובר ברצח על רקע פלילי.

 

אחד מכיווני החקירה היא שתוכנית של פלסטינים לגנוב רכוש ממתחם הנופש השתבשה ונגמרה ברצח. האזור היה מאוכלס רק בעופר וברעייתו. ייתכן שעופר יצא לחצר למשמע הרעשים ואז הותקף באלימות. החקירה בנושא נמשכת.

 

אל"מ שריה עופר אל"מ שריה עופר צילום: אוראל כהן

 

אשתו של עופר, מוניק, אמרה אתמול ממיטתה בבית החולים העמק בעפולה כי "המדינה צריכה לפעול בקיצוניות ובעוצמה כדי להעביר מסר לאנשים האלה". לדבריה, "יאיא היה איש מדהים ששתי נבלות הכריעו אותו".

 

בעקבות הרצח בברוש הבקעה, אמרה מוניק עופר: "בקעת הירדן היא אחד המקומות הכי בטוחים לפי הסטטיסטיקה. הכי מעט פיגועים ונפגעים, בטח לעומת מקומות כמו תל אביב וירושלים. אם המדינה לא תקום ולא תפעל יותר בקיצוניות כדי למנוע אירועים כאלה בעתיד, פשוט חבל לנו".

 

הרצח אירע בסמוך לשעה 01:00 בלילה. לאחריו סיפרה מוניק עופר כי היא ובן זוגה שמעו רעשים מחצר ביתם והכלבים נבחו. שריה עופר יצא לבדוק מה פשר הרעש, ואז הותקף במוטות ברזל ובגרזנים.

 

האישה, שהספיקה כנראה לראות מהחלון את המתרחש ונמלטה מהבית הספיקה להתקשר למכר ולומר לו שהיא ובן זוגה מותקפים. המכר הזעיק את המשטרה, ומוניק זחלה דרך שיחי הגינה, ובמהלך מנוסתה נחתכה מגדר תיל. היא הגיעה לכביש סמוך ליישוב, עצרה נהגים והזעיקה עזרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x