שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

מי שומר על השמנת?

נוה קיבל, עכשיו תורו של פוגל

רחלי בינדמן 08:4013.10.13

גופי הפנסיה לא אוהבים להצביע בניגוד להמלצות חברת הייעוץ אנטרופי. הצבעה כזו כרוכה בכאב ראש גדול עם כינוס ועדות השקעה ואישור דירקטורים חיצוניים.

 

והנה, במקרה הבונוס של פוגל ולאחר כמה שיחות טלפון של "אני פונה ללב שלך" מבכירי מגדל, השתכנעו מנהלי חברות הביטוח ובתי ההשקעות להצביע בניגוד להמלצת חברת הייעוץ, ולסדר בונוס מפנק לפוגל שבין כה וכה עוזב את מגדל עם כמה עשרות מיליוני שקלים.

 

מניע המוסדיים לאשר בונוסים מבוסס על הציפייה כי המנהל יקבל תמריץ להשיא את רווחי החברה, ובמקרה של פוגל מדובר בבונוס נוסף על בונוס מבוסס היעדים שניתן. מדוע אם כן בער לחברות הביטוח להתאמץ ולאשר את המענק?

 

כנראה מאותה סיבה שלפני כמה חודשים אישרו אותם מוסדיים (פוגל ומגדל ביניהם) חבילת שכר מתגמלת ליו"ר כלל ביטוח דני נוה, וזאת חרף ביקורת ציבורית נוקבת על המינוי והתנאים אך בהתאם להמלצת אנטרופי.

 

אהרון פוגל אהרון פוגל צילום: נמרוד גליקמן

 

תיקון 20 לחוק החברות הוא ראוי מאוד אך יש בו פגם חריף. המוסדיים מסדרים את שכר הקולגות שלהם. אם במקרה של נוה עוד אפשר היה להבין את התמיכה תוך היאחזות בהמלצת חברת ייעוץ חיצונית, המקרה של פוגל מפתיע בנכונות להתאמץ ולפעול כנגד ההמלצה. דווקא במקרה כה רגיש הרהיבו עוז המוסדיים להגדיל ראש ולהצביע אחרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x