$
יוקר המחיה גרסת האקדמיה
נטל ההשכלה גג כתבה

80% מהסטודנטים זקוקים לסיוע מההורים

סקר "כלכליסט" לפתיחת שנת הלימודים האקדמית חושף מלכוד בין־דורי מטריד: 70% מהסטודנטים בני 27-34 עדיין נזקקים לסיוע כלכלי כלשהו ו־21% מהסטודנטים מקבלים מההורים יותר מ־1,000 שקל בחודש. הסיוע לא נעלם גם בתארים מתקדמים ו־82% מהסטודנטים מעריכים שיזדקקו לו גם כשיסיימו את הלימודים וימצאו עבודה קבועה

נעמה סיקולר 11:5213.10.13

80% מהסטודנטים בישראל מקבלים סיוע כלשהו שווה כסף מההורים, לרבות סיוע במגורים, באוכל או ברכב. 63.4% מהסטודנטים מקבלים מהוריהם סיוע כספי ממש. כך עולה מתוצאות סקר "כלכליסט" החדש לפתיחת שנת הלימודים האקדמית.

 

 


 

כשמעמידים מול הממצאים האלה את תוצאות סקר "כלכליסט" שנערך אך לפני חודשיים, שלפיהן 66% מהישראלים לא יכולים לשפר את מגוריהם כי אין להם הון אישי מספק ו־92% מהמתגוררים בשכירות לא רואים כל שיפור עתידי במצבם, מבינים שמדובר באותה הבעיה.

 

 

 

 

 

 

ממצאי שני הסקרים משקפים צדדים שונים לאותו המטבע. שניהם מלמדים עד כמה בעיית יוקר המחיה מקשה על הישראלי הממוצע ועד כמה עתיד המגורים בישראל לא מבשר טובות. עוד לפני שהזוגות הצעירים נדרשים לסיוע ההורים ברכישת דירה, הם צריכים את עזרתם ברכישת השכלה, עזרה שמגיעה לפעמים לאלפי שקלים בחודש.

 

טקס הענקת תארים של בוגרי המרכז הבינתחומי טקס הענקת תארים של בוגרי המרכז הבינתחומי צילום: יותם פרום

  

כ־82% מהסטודנטים שמקבלים סיוע מעריכים שימשיכו להזדקק לו גם בתום תקופת הלימודים. וההורים? אלה משעבדים את עתידם הפנסיוני המתכווץ לטובת סיוע בקיום היומיומי של ילדיהם. כך נראה מלכוד בין־דורי, מלכוד שנעסוק בו בהרחבה בשבוע הקרוב. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x