בארץ

המדינה מתעקשת: "אין חובה משפטית לפרסם את פרוטוקולי ועדת הריכוזיות עם שמות"

כך טוענת המדינה בתגובה לבקשתה של ח"כ זהבה גלאון לפרסם את הפרוטוקולים של ועדת הריכוזיות עם שמות הדוברים, ומציינת כי הדבר הכרחי לצורך שימור מרחב מינימלי לשיח ושיג חופשי בין חברי הוועדה

תומר גנון וחן פונדק 20:5508.10.13
"אין כל חובה משפטית לעריכת תמלול מלא ומזוהה של דיוני ועדה פנימיים", כך טוענת המדינה בתגובה לבקשתה של ח"כ זהבה גלאון לפרסם את הפרוטוקולים של ועדת הריכוזיות עם שמות הדוברים. לפני כשלושה שבועות הודיעה פרקליטות המדינה לבית המשפט כי החליטה לפרסם לציבור את הפרוטוקולים, תרשומות כהגדרתה, באתר האינטרנט של הוועדה. עם זאת הוסיפה בא כוח המדינה, עו"ד אחווה ברמן, סגנית בפרקליטות ירושלים, כי "הוחלט שסיכומי הדיון יפורסמו בכפוף למחיקת שמות הדוברים ופרטים מזהים אחרים מהמסמכים".

 

 

 

עורכות הדין דפנה הולץ-לכנר ומיכל ארגמן-רון שעתרו בשם גלאון לפרסם את הפרוטוקולים המלאים של הוועדה בראשות חיים שני טענו בתגובה כי "השקיפות המתחייבת מהשלטון כוללת בחובה גם את שאלת זהותם של הדוברים ואיתור האינטרסים השזורים בדעות שהביעו במסגרת דיוני הוועדה, שהרי כפי שהבהירה הפסיקה, הרשות מחזיקה במידע זה מתוקף מעמדה כנאמן לציבור ועבורו בלבד".

 

 

חיים שני. עמד בראש הוועדה חיים שני. עמד בראש הוועדה צילום: עמית שעל

 

המדינה דוחה טענה זו. "השמטת הדוברים מסיכומי הדיון מהווה תנאי הכרחי לצורך שימור מרחב מינימלי, בו יוכלו חברי ועדות לקיים שיג ושיח חופשי, כן ואמיתי. השמטת הדוברים ופרטי זהותם מסיכומי הדיון עולה בקנה אחד עם החוק, המאפשר מסירת מידע שאין הרשות רשאית או חייבת למסרו תוך השמטת פרטים, עריכת שינויים או תוך התניית תנאים בדבר דרך קבלת המידע והשימוש בו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x