$
משפט

פוטרה בחופשת לידה ותוכל לתבוע את בכירי העירייה

עובדת סוציאלית בעיריית לוד שפוטרה ביקשה מביה"ד לחייב אישית את נושאי המשרה בעירייה. ביה"ד קבע שחסינות עובדי ציבור מפני תביעה חלה רק על תביעות נזיקין

זוהר שחר לוי 08:4017.09.13

בית הדין לעבודה בתל אביב קבע בשבוע שעבר שנושאי משרה במגזר הציבורי אינם חסינים מתביעה הנוגעת לעוולות של דיני עבודה. ביולי 2011 תבעה עובדת סוציאלית בעיריית לוד באמצעות עו"ד רם א' גמליאל את העירייה על שזו ביטלה את הסכם העבודה איתה בעת שהיתה בחופשת לידה.  

העובדת ביקשה מבית הדין לעבודה לחייב אישית את נושאי המשרה בעירייה משום שהם "פעלו מתוך מודעות ואף אדישות לתוצאות מעשיהם ומחדליהם". על כן צירפה העובדת הסוציאלית לתביעתה גם את יו"ר הוועדה הקרואה בלוד מאיר ניצן, את ראש מינהל כוח האדם ואת גזבר העירייה. מנגד טענה העירייה, באמצעות עו"ד אילנית הומינר, שלנושאי המשרה יש חסינות ושהם "פעלו תוך מילוי תפקידם כעובדי ציבור ולא התכוונו לגרום לה נזק".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

השופט שמואל טננבוים דחה את בקשת העירייה, וקבע שחסינות עובדי ציבור מפני תביעה חלה רק על תביעות נזיקין.

 

"עילות התביעה של התובעת המבוססות על חוק עבודת נשים ועל חוק הגנת השכר, מעצם טיבן וטבען נעוצות ביחסי עבודה ואינן בגדר עילה נזיקית", כתב השופט.

 

מעיריית לוד נמסר: "הנושא מצוי בהליך משפטי ולפיכך אנו מנועים מלהתייחס לגופו של עניין. העירייה הגישה אתמול לבית הדין לעבודה ערעור על ההחלטה. לאחר הכרעת הדין ובתום ההליך תמסור העירייה את התייחסותה לתקשורת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x