$
דעות

כביסה חמה

איך הופכים עובדים קבועים לעובדי קבלן בלי להתבלבל? מפעילים את מכבסת המלים וקוראים לזה שינוי מסלול

מיקי פלד 14:0422.08.13

שימו לב לשפה שמשתמשים בה יחצ"ני HOT כדי להסביר מדוע הם הופכים טכנאים ומוקדנים שעבדו אצלם שנים רבות לעובדי קבלן (ציטוט מההודעה של החברה לעיתונות):

 

1. "בית הדין דחה את בקשת כוח לעובדים לעצור את תהליך סגירת המערך הטכני, ואפשר את השלמת העברתו לחברות מתמחות". כלומר קודם כל לא מדובר בחברות קבלן. HOT מעדיפה להשתמש במושג המכובס "חברות מתמחות". לא מדובר בקבלנים, אלא במומחים, ומומחים זה טוב.

 

הפגנה של עובדי HOT הפגנה של עובדי HOT

 

2. "בהתאם לכך, חזרה HOT והציעה לעובדי המערך הטכני מסלול של מעבר לחברות מתמחות באותם תנאי שכר": אפשר לתאר את סיעור המוחות של מנהלי HOT שישבו וחשבו איך נציע לעובדים שלנו להפוך לעובדי קבלן מבלי לעורר אסוציאציות של חוסר בטחון תעסוקתי או תנאי שכר נשחקים. אז במקום לומר פשוט שמעבירים את העובדים למעמד של עובדי קבלן, פשוט משנים את הז'רגון ומכנים זאת שינוי מסלול, כאילו מדובר בהעברה מחבילת טריפל עם כל ערוצי הספורט לחבילה דומה, אבל קצת אחרת.

 

3. "למי שאינו מעוניין הוכן זימון לשימוע ומסירתם של זימונים אלו נמצאת בעיצומה". בשפה של HOT, עבודה זה כמו לבחור לעמוד מול המדף בסופר ולהתלבט בין גבינה לבנה לקוטג'. בעולם המושלם של HOT כל עובד, יכול לבחור בין הסכמה למהלך שירע את תנאיו לאורך זמן לבין אבטלה, כמו שבוחרים בין סוגי גבינות.

 

4. "HOT פועלת על פי חוק ובהתאם לכך במצב של סגירת פעילות השהות לשימוע הנה יומיים. עם זאת אנו מקווים כי העובדים יענו להצעה התעסוקתית שהוצעה להם במקום השימוע". במילים אחרות, HOT אומרת לעובדים שלה שיקחו לעצמם יומיים ויחשבו על הצעה פשוטה – או שתהפכו להיות עובדי קבלן או שתהפכו למובטלים. אבל באמת, בלי לחץ. כמו שהסיסמה של HOT אומרת "תיהנה מכל רגע".

 

5. וזהו. פה נגמרת ההודעה של HOT, וזה החלק הכי עצוב. אף מילה על כך שהחברה מבינה שמדובר בהחלטה קשה, לא נעימה, שהלוואי ואיש ב-HOT לא היה צריך לקבל, אבל המצב הכספי של החברה לא מתיר ברירה וכו'. אפילו לא מילה אחת של נחמה, של ניסיון להראות לציבור דרך ההודעה לעיתונות כי HOT מבינה את הכאב. כלום.

 

6. הרווח הנקי של HOT ברבעון השני של 2013 הסתכם בכ-37 מיליון שקל לעומת 5 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שלפני כן. ברבעון הראשון של השנה הוט הרוויחה 17 מיליון שקל.

 

הבעלים של HOT הוא פטריק דרהי שבשנת 2011 קיבלה חברת COOL הולדינג בבעלותו הלוואה בהיקף של 1.15 מיליארד שקל מבנקים וגופים אחרים כדי לרכוש מניות HOT. בשנה שעברה חילקה HOT דיבידנד של כ-360 מיליון שקל שנועד בין השאר להחזיר את הכסף שדרהי חייב לבנקים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x