שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יאיר לפיד נפגש עם מריו בלכר המועמד לנגידות

למזכיר הוועדה המייעצת הגיעו רק טופסיהם של מריו בלכר וצבי אקשטיין כמועמדים לתפקיד נגיד בנק ישראל. עבאדי־בויאנג'ו אינה מעוניינת בתפקיד

משה גורלי וחן פונדק 20:2211.08.13

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם המועמדים החדשים לתפקיד נגיד בנק ישראל, היום נפגש שר האוצר יאיר לפיד עם המועמד פרופ' מריו בלכר. אלא שעל אף הפגישות ובעוד שפרסומים על המועמדים החדשים לנגיד כבר מסתובבים בתקשורת, ועדת טירקל - הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה - טרם קיבלה לידיה את שמות המועמדים ולכן טרם קבעה מועדים לישיבות שבהן תראיין אותם. "מבחינת הוועדה עוד אין תהליך", אמר ירדן ותיקאי ראש מערך ההסברה במשרד ראש הממשלה.

 

גם החלטת ממשלה להאריך לקדנציה שלישית את כהונתו של יו"ר הוועדה השופט יעקב טירקל לא התקבלה אתמול כמתוכנן, כיוון שלא התקיימה ישיבת ממשלה בגלל אשפוזו לניתוח של נתניהו. היו"ר טירקל לא הבין את פשר הפרסומים לגבי התכנסותה של הוועדה בראשותו אתמול: "לא היה ולא נברא, אין לי מושג מה מתרחש, טרם קיבלנו את רשימת המועמדים", אמר.

 

מריו בלכר מריו בלכר צילום: בלומברג

 

ועם זאת לידי מזכיר הוועדה אריה זהר כבר הגיעו טפסי המועמדות של פרופ' מריו בלכר ופרופ' צבי אקשטיין שנחשבים כרגע לשני המועמדים המובילים במירוץ. לבלכר, אשר כבר כשלושה עשורים לא מתגורר בישראל ומשמש כדירקטור בבנק היפוטקריו בארגנטיה, יש עדיפות קלה אצל ראש הממשלה. אלא שמבחינת היחס הציבורי והמקצועי כלפי בלכר נדמה שהוא מפגר במעט אחרי אקשטיין.

 

עד לפני קצת יותר משנתיים כיהן אקשטיין כמשנה לנגיד בנק ישראל וכיום הוא דיקן בית הספר לכלכלה במרכז הבינתחומי הרצליה.

 

מועמד נוסף לתפקיד עמו נפגש נתניהו בסוף השבוע האחרון הוא ויקטור מדינה, אשר כיהן בבנק ישראל שנים רבות ואף הקים את המחלקה המוניטרית בבנק, אך ככל הידוע, טפסי מועמדות נוספים לא הגיעו לידי מזכיר הוועדה.

 

החשבת הכללית מיכל עבאדי־בויאנג'ו, אשר הוזכרה כמועמדת אפשרית, לא מעוניינת ככל הנראה בתפקיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x