$
בארץ

קרנית פלוג במכתב לעובדי בנק ישראל: אמשיך לכהן כממלאת מקום הנגיד עד למינוי נגיד קבוע

אחרי שביום שישי הסיר במפתיע ליאו ליידרמן את מועמדותו לתפקיד הנגיד, שלחה במוצ"ש פלוג מכתב לעובדי הבנק: "כמוכם, אני מצרה על הימשכות התהליך, אולם אעשה כל מאמץ להתמקד במילוי מקום הנגיד בצורה מלאה ומקצועית, על מנת להבטיח את המשך הפעילות המוצלח של הבנק"

אמנון אטד 06:5804.08.13

"בכוונתי להמשיך ולשמש כממלאת מקום הנגיד עד למינוי נגיד חדש וקבוע ולסיום תקופת החפיפה איתו. אוכל למלא את תפקידי כהלכה רק יחד אתכם ובעזרת עבודכם המסורה, וכמובן בתמיכת חברי ההנהלה, הוועדה המוניטרית והמועצה המנהלית". כך כותבת המשנה לנגיד וממלאת מקום נגיד בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג במכתב ששלחה במוצאי שבת לעובדי הבנק.

 

במכתבה, כותבת עוד פלוג כי "מזה תקופה ארוכה שבנק ישראל נמצא בכותרות כלי התקשורת, בעיקר בכל הקשור למינוי הנגיד הבא. חובה על כולנו להמשיך לעשות את עבודתנו כדי להבטיח שבנק ישראל ימשיך למלא את תפקידיו החשובים כיאות. כמוכם, אני מצרה על הימשכות התהליך, אולם אעשה כל מאמץ להתמקד במילוי מקום הנגיד בצורה מלאה ומקצועית, על מנת להבטיח את המשך הפעילות המוצלח של הבנק".

 

פלוג. פרנקל וליידרמן הסירו את מועמדותם לתפקיד הנגיד פלוג. פרנקל וליידרמן הסירו את מועמדותם לתפקיד הנגיד צילום: מיקי אלון

 

את מכתבה מסיימת ממלאת מקום הנגיד בהבעת תודה לעובדי בנק ישראל על המקצוענות, המסירות, הסבלנות והאחריות שהם מגלים, ומציינת כי היא בטוחה שכל העובדים ימשיכו לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר לטובת הבנק והמשק.

 

שבוע סוער

 

ביום שישי הסיר ליאו ליידרמן את מועמדותו לתפקיד נגיד בנק ישראל. ליידרמן הודיע לראש הממשלה ושר האוצר, כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד הנגיד. פרופ' ליידרמן מסר, כי לאחר שקיים שיחות אינטנסיביות עם בני משפחתו ביומיים האחרונים, הוא מעדיף להמשיך כאיש פרטי בעבודתו באוניברסיטת תל אביב ובבנק הפועלים. פגישתו של פרופ' ליידרמן עם ועדת טירקל שתוכננה ליום ראשון לא תתקיים. רה"מ ושר האוצר הודיעו כי הם מביעים צער על ההחלטה.

 

ארבעה ימים לפני זה, ביום שני בשבוע שעבר, היה זה יעקב פרנקל שהסיר את מועמדותו לתפקיד הנגיד. פרנקל היה מועמדו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להחליף את סטנלי פישר, אך תוך כדי הליך המינוי עלתה פרשת עיכובו לחקירה בנמל התעופה בהונג קונג לפי כמה שנים בחשד שיצא מחנות דיוטי פרי מבלי לשלם על פריט. נתניהו ושר האוצר, יאיר לפיד, הביעו גם אז צער על ההחלטה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x