שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

איש יחסי הציבור נועם טפר הורשע בשימוש במידע פנים

על פי הכרעת הדין, נועם טפר, מבעלי חברת נעם ילין לקשרי משקיעים לשעבר, ניצל מידע פנים בחברות טאואר, ארזים, סטארלימס ומדקון שייצג וגרף כ-60 אלף שקל

תומר גנון 12:5528.07.13

איש יחסי הציבור נעם טפר, מבעלי חברת נעם ילין לשעבר, הורשע בעבירות של שימוש במידע פנים.

 

שופטת בית משפט השלום בת"א דניאלה שירזלי קבעה כי טפר ניצל את הגישה שהיתה לו למידע בארבע חברות שונות להן נתן שירותי קשרי משקיעים ויחסי ציבור: טאואר, ארזים, סטארלימס ומדקון. בהסתמך על מידע הפנים שהיה בידיו ביצע טפר כ-40 עסקאות בהיקף של כחצי מיליון שקל, וגרף רווח של מעל 60 אלף שקל.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: בלומברג

 

שירזלי קיבלה את עמדת הפרקליטות לפיה אף שטפר לא היה עובד של החברות השונות, הוא נחשב לאיש פנים בהן. וזאת נוכח קשריו איתן והגישה שהיתה לו למידע פנים בהן. עוד נקבע כי טפר ניצל את האמון אשר ניתן בו על ידי החברות ששכרו את שירותיו, ועשה שימוש במידע אשר הופקד בידיו על מנת ליצור לעצמו יתרון בלתי הוגן על יתר המשקיעים בשוק.

 

התיק נוהל על ידי עו"ד יהודית תירוש ועו"ד יעל ענתות ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ונחקר על ידי מחלקת חקירות ברשות ניירות ערך.

 

עו"ד גלעד כצמן, בא כוחו של טפר מסר: "קיבלנו את הכרעת הדין לפני שעה קלה. טרם קראנו אותה באופן מלא. נשקול את צעדינו כולל את נושא הערעור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x