$
בארץ

רשמית: ארדן ולפיד מקפיאים את הרפורמה ברשות השידור

שר התקשורת ושר האוצר הודיעו היום למנהלי רשות השידור כי הם משהים את ההסכם למימון תוכנית ההבראה ברשות בהיקף של מיליארד שקל, שנחתם בדצמבר 2012

אופיר דור 17:2421.07.13
שר התקשורת גלעד ארדן ושר האוצר יאיר לפיד הודיעו היום (א') ליו"ר דירקטוריון רשות השידור אמיר גילת ולמנכ"ל הרשות יוני בן מנחם על הקפאת הסכם המימון ותוכנית ההבראה של רשות השידור במתכונת הנוכחית.

 

מדובר על הקפאה של ההסכם בין רשות השידור למדינה שנחתם בדצמבר 2012 בטקס חגיגי לאחר חמש שנים של משא ומתן. ההסכם מסדיר את מימון תוכנית ההבראה ברשות השידור שעלותה מוערכת במיליארד שקל. המימון היה צריך להגיע ברובו ממכירת נדל"ן, אך גם ממענק והלוואת גישור שתעביר המדינה לרשות.

 

יו"ר רשות השידור אמיר גילת יו"ר רשות השידור אמיר גילת

 

במכתב ציינו ארדן ולפיד כי הם מבקשים לבחון את מתווה הרפורמה הראוי ברשות השידור והנכון בעבור כלל אזרחי המדינה, ובשל כך הורו על השהיית ההסכם וביקשו את הדרגים המקצועיים במשרדיהם לבחון חלופות נוספות לשיפור השידור הציבורי בישראל.

 

לדברי ארדן, "יישום ההסכם במתכונתו הנוכחית מעורר ספקות כבדים בדבר היכולת להביא להבראת השידור הציבורי".

מאז נכנס לתפקידו כשר התקשורת והשר הממונה על רשות השידור בחודש מרץ מגלה ארדן ספקות לגבי הסכם הרפורמה, והוא שידר מספר רב של רמזים דקים ועבים על כך שאין בכוונתו להוציא אותו אל הפועל.

 

באגודת העיתונאים בירושלים, הגוף המייצג את העיתונאים ברשות, הביעו תמיהה על הודעת לפיד וארדן, וציינו כי מדובר באי-אמון בראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת כיוון שבתקופה שנתניהו כיהן כשר הממונה על רשות השידור נחתם הסכם הרפורמה העיקרי. לדברי אגודת העיתונאים, הרפורמה היא הדרך הנכונה להבריא את רשות השידור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x