$
בארץ

תיקון למס שבח ייצא מחוק ההסדרים

רשות המסים תיאלץ להעביר סעיפים שביקשה לקדם בחקיקה רגילה, לאחר שוועדת הכספים לא הספיקה לדון בהם

חן פונדק והדר קנה 08:5216.07.13

תיקוני חקיקה שרשות המסים ביקשה לקדם צפויים לצאת מחוק ההסדרים בגלל לחץ זמנים קצר מדי לקראת תחילת ההצבעה בוועדת הכספים מחר. למרות דיונים אינטנסיביים על התיקונים לא הספיקה הוועדה להעלות אותם להצבעה, ולכן הם צפויים להיות מיושמים במסגרת חקיקה נפרדת.

 

בין הנושאים שיפוצלו מהחוק נמנים ההצעה להקטין את העיצומים כספיים שהרשות מטילה על אי־עמידה במועדים של הדיווח המקוון. סעיף נוסף נוגע למיסוי מקרקעין, שבמסגרתו ביקשה הרשות לאפשר למשקיעים לבחור את הדירה שתזכה בפטור ממס השבח. כמו כן יוצאו מחוק ההסדרים סעיף העוסק בסגירת פרצות מס בחברה נשלטת זרה ובחברת משלח יד זרה.

 

 

תיקון למס שבח. הרשות ביקשה לאפשר למשקיעים לבחור את הדירה שתזכה בפטור ממס שבח, אבל תאלץ לקדם אותו מחוץ לחוק ההסדרים תיקון למס שבח. הרשות ביקשה לאפשר למשקיעים לבחור את הדירה שתזכה בפטור ממס שבח, אבל תאלץ לקדם אותו מחוץ לחוק ההסדרים צילום: דוד הכהן

 

מנהל רשות המסים משה אשר הציג לוועדה מודל חדש בנושא פטור ממס שבח למוכרי דירות בעלי יותר מדירה אחת. הנושא התקבל בביקורת מצד לשכת רואי חשבון וחברי הוועדה, שטענו שהדיון על הנושא בחוק ההסדרים אינו רציני. מאחר שהדיון בנושא לא הסתיים, הוא הוחרג מהחוק.

 

בשל לחץ הזמנים, ביקש בתחילת השבוע יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי מרשות המסים לקבוע סדר עדיפויות לתיקונים שברצונה לקדם בחוק ההסדרים. אתמול אמנם אמרו ברשות כי ניתן לקדם חלק מהסעיפים בימים הקרובים. בפועל הסיכוי לכך נמוך בשל רצונה של הקואליציה לסיים את ההצבעות בוועדות עד סוף השבוע ולהביא את חוק ההסדרים למליאה בשבוע הבא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x