בארץ

איש העסקים זוהר אלון יוצא מאוטו איטליה

אלון, שקיבל לפני כארבע שנים את זיכיון היבוא למכוניות היוקרה של פרארי ומזראטי, מוכר את חלקו ביבואנית אוטו איטליה לקרדן רכב

תומר הדר 11:2226.06.13

איש העסקים זוהר אלון, שקיבל לפני כארבע שנים את זיכיון היבוא למכוניות היוקרה של פרארי ומזראטי, מוכר את חלקו ביבואנית – אוטו איטליה- לקרדן רכב. אלון קיבל את זיכיון היבוא של מכוניות פרארי ומזראטי בשנת 2010 ואילו בשנת 2011 רכשה קרדן רכב מחצית מן היבואנית בסכום של עשרה מיליון שקלים.

רק בספטמבר אשתקד דיווחה קרדן על כוונה למכור את חלקה ב"אוטו איטליה", אך כעת תעבור אוטו איטליה במלואה לבעלות קרדן. בנוסף למכוניות הספורט של פרארי ומזראטי בוחנת אוטו איטליה בימים אלה גם את יבואה של מכונית חשמלית, טאזארי זירו. במסגרת העסקה תשלם קרדן רכב שמונה מיליון שקלים עבור הזיכיון, ואילו אלון ישמש כיועץ לחברה למשך שנה בתמורה ל-45 אלף שקלים. על פי נתוני איגוד יבואני הרכב מכרה אוטו איטליה בשנה שעברה 29 מכוניות.

 

מזראטי גיבלי. מכונית "עממית" מזראטי גיבלי. מכונית "עממית"

 

לדברי גורמים המקורבים לחברה: "אלון ניסה זה זמן מה לצאת מן העסקה לשיווק המכוניות של פרארי ומזראטי, שהתברר כעסק שלא נושא את הרווחים להם ציפו, מה שמשקף היטב את סכום המכירה הנמוך. קרדן תוכל למכור ככל הנראה יותר מכוניות לאחר שתטמיע רכבי מזראטי בצי ההשכרה". מזראטי עצמה הציגה לאחרונה בארץ מכונית "עממית" – הגיבלי- שמיועדת להתחרות במכוניות מנהלים כגון ב.מ.וו סדרה 5. מכירתה של אוטו איטליה במלואה לקרדן רכב צפויה להשפיע בעקיפין על פעילותה של יבואנית נוספת: UMI, זכיינית ג'נרל מוטורס בישראל, הצפויה להתמזג עם קרדן רכב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x