שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

דרמה בפרשת הרצח בבר נוער: העד ברח למשטרה

עד המדינה שהפליל את חגי פליסיאן, טרלן חנקישייב וחשוד נוסף ברצח בבר נוער, נמלט מדירת המסתור שבה שהה תחת אבטחת המשטרה. מאות בלשים מנסים לאתר את העד, אולם עד כה ללא הצלחה. מדובר בדירת המסתור השנייה שמצאו עבורו

אלי סניור, ynet 11:4020.06.13

התפתחות דרמטית בפרשת הבר נוער: עד המדינה של המשטרה בפרשה נמלט הבוקר (יום ה') מדירת המסתור שבה שהה תחת שמירה משטרתית. מאות בלשים מנסים לאתר את העד, אולם עד כה טרם ידוע לאן נמלט. החשש הגדול הוא שיעזוב את הארץ ויהיה נתון לפגיעה מצד עבריינים.

 

לאחר שהתראיין ל-ynet ודיבר עם מקורבים, החליפו במשטרה את דירת המסתור שלו. הבוקר התברר כי בדרך לא ברורה הצליח עד המדינה להימלט מהדירה שבה שהה מבלי שאף אחד הצליח להבחין.

 

חגי פליסיאן החשוד ברצח בבר נוער חגי פליסיאן החשוד ברצח בבר נוער

 

עד המדינה מסר עדות מפורת על מעשיהם של שלושת החשודים ואף ביצע עימותים עמם, והטיח בהם את החשדות. ואולם הדבר החשוב ביותר היה הבאת העד למשפט על מנת שיעיד בבית המשפט על הדברים שמסר בחקירה.

 

כבר בתחילת הדרך היה ברור למשטרה שאופיו של עד המדינה מורכב ובעייתי, שכן הוא שוחח עם כלי תקשורת, התכתב בהודעות אס.אם.אס עם מקורביו והפיץ הודעות בפייסבוק. בשלב מסוים אף אותרה דירת המסתור שלו, מה שהוביל את המשטרה להעבירו לדירה אחרת.

 

הידיעה על היעלמותו הכתה בהלם את אנשי ימ"ר תל אביב, בכירי המחוז ומשטרת ישראל. מיד הוקפצו כוחות גדולים של בלשים מכל רחבי המחוז לטובת החיפושים. מבחינת המשטרה מדובר במכה אנושה לתיק, וכעת ולא ברור אם יצליחו להמשיך ולהישען עליו גם בהמשך.

 

בשיחה שקיים עם מקורבים ממקום מחבואו לפני כשבוע והגיעה לידי ynet סיפר איש המפתח על הסיבות שגרמו לו להתוודות, וטען שרמז למשטרה עוד בחקירה הראשונית. "אני לא מפחד, גם לא מהגנגסטר הגדול. אם יירו בי זו תהיה סגירת מעגל".

  

האיש הוא עבריין שישב כמה פעמים בכלא, בין היתר על עבירות אלימות. שבוע וחצי לפני הרצח, כשעוד היה בבית סוהר, פנו אליו שני החשודים ששיתפו איתו פעולה במקרים פליליים קודמים, וסיפרו לו על מה שקרה לכאורה לאחד מהם: פעיל מוכר בקהילה הגאה תקף אותו מינית. הם ביקשו מידע, והעד אמר שהאיש אמור להגיע לבר נוער באותו ערב ב-1 באוגוסט 2009. "חשבתי שאולי ינקמו בו במכות", טען.

 

יומיים אחרי הרצח עד המדינה נחקר בעצמו, מפני שבעברו היה נוהג לפקוד רבות את הבר נוער ולעתים אף התעמת שם עם אנשים. שמו עלה בפני השוטרים, שהגיעו לחקור אותו בכלא. הוא לא סיפר, אבל לדבריו רמז - כדאי לכם להתמקד באותו פעיל מוכר. לא ברור עד כמה באמת

 

הקשיבו לו. הפענוח, בכל מקרה, ארך עוד זמן רב. מאז, העד סחב איתו את הסוד הנורא. אחרי שנתיים בערך,

כשהשתחרר מהכלא, הנושא עלה בשיחה בין החברים במסיבת השחרור. סוכם שלא להזכיר זאת שוב.

 

עד המדינה היה מאז התפוצצות הפרשה במסתור תחת שמירת המשטרה כאמור. לחבריו אמר לפני כמה שבועות שאינו מפחד. "אני לא חושש מאף אחד, כי לי גם יש ביצים. לבוא להגיד לך שאני חושש מהמוות, אז לא. מבחינתי אם יירו בי, זו תהיה סגירת מעגל בשבילי, אני לא חושש. אני לא מפחד גם לא מהאח הגנגסטר הגדול, לא. יש לי רקע בעולם הפשע, ואני לא מפחד מאף אחד".

 

הרצח בבר נוער אירע באוגוסט 2009. על פי חשד המשטרה, חגי פליסיאן הגיע למקום וירה למוות בניר כץ ובליז טרובישי, אף שהיעד לחיסול היה שאול גנון, מייסד המקום. גנון עצמו חתם עם המשטרה על הסכם עד תביעה שלפיו יודה בעבירת מין שביצצצע בקטין, ובתמורה לא יועמד לדין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x