$
משפט

ראש עיריית חדרה שוחרר למעצר בית

חיים אביטן שוחרר יחד עם אחיו ומעורבים אחרים בפרשת השוחד. נאסר עליו להיכנס לעירייה או לכל גוף הקשור אליה במשך 23 יום

זוהר שחר לוי 12:5816.06.13
ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, החשוד בקבלת שוחד, שוחרר היום (א') למעצר בית בהסכמת המשטרה ונאסר עליו להיכנס לעירייה או לכל גוף הקשור אליה במשך 23 יום.

אביטן שהה במעצר בשמונת הימים האחרונים לאחר שנעצר ביחד עם אחיו, בכירים נוספים בעירייה וכמה קבלנים במסגרת חקירה של היחידה לחקירות הונאה להב 443 בשיתוף עם רשות המסים. המעורבים, כך לפי המשטרה, חשודים בעבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות על פי פקודת המיסים.

 

חיים אביטן. חשוד בעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון חיים אביטן. חשוד בעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון צילום: אוראל כהן

 

לפני שמונה ימים הפכה החקירה מסמויה לגלויה, עם פשיטת המשטרה על בניין העירייה, משרדי החברה הכלכלית בחדרה ועל בתיהם ומשרדיהם של המעורבים. בבקשת המעצר שהגישה המשטרה לבית המשפט נכתב כי אביטן, על פי החשד, "לקח שוחד, בתמורה לקידום עניינם של קבלנים העובדים עם עיריית חדרה וגופים הקשורים לעירייה". בנוסף, חשוד אביטן "בקידום עסקיו של בנו והפקת טובות הנאה, במסגרת תפקידו כראש עיר".

 

בהסכמת הצדדים, הורה שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי, על שחרורו של אביטן למעצר בית בן שמונה ימים תמורת הפקדת 75 אלף שקל ערבות צד ג' בגובה 150 אלף שקל. בית המשפט אסר על אביטן להיכנס לעיריית חדרה או כל גוף הקשור אליה, לרבות החברה הכלכלית חדרה, למשך 15 ימים מתום מעצר הבית. כן נאסר על אביטן ליצור קשר עם מי מהמעורבים בפרשה, למעט בנו ונאסר עליו לצאת מהארץ למשך 180 יום.

 

מעורבים נוספים בפרשה שוחררו גם כן למעצר בית, בהם אחיו של אביטן, אלי אביטן, המשמש כראש מנהלת בית אליעזר ליד חדרה החשוד בלקיחת שוחד בהיותו עובד ציבור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x