שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בית הדין להגבלים סירב להוציא צו מניעה מיידי לעובדי חברת החשמל

השופטת נאווה בן-אור דחתה את בקשת דיויד גילה להוציא צו שיחייב את עובדי חברת החשמל לחבר את תחנת הכוח הפרטית דליה. היא נתנה לרשות ההגבלים שבועיים למצוא פתרון חלופי

תומר גנון 11:2610.06.13
אב בית הדין להגבלים לעסקיים, השופטת נאווה בן-אור, דחתה את בקשת הממונה על ההגבלים, דיוויד גילה, להוציא צו מניעה שיחייב את עובדי חברת החשמל לחבר את תחנת הכוח הפרטית של דליה אנרגיות שליד קריית מלאכי לרשת החשמל הארצית. בן אור נתנה לגילה שבועיים לנסות למצוא פתרון אחר מלבד מתן צו מניעה.
בין היתר, הציעה בן אור לממונה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה כדי לקבל את עמדתו בנושא. היועץ המשפטי לממשלה, בניגוד לממונה, יכול להצטרף להליך בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, שבו נפסק כי עובדי חברת החשמל רשאים לעכב את חיבורה של תחנת הכוח הפרטית לרשת החשמל. זאת כל עוד הממשלה נמנעת מלנהל עימם משא ומתן על הרפורמה במשק החשמל. היום צפוי להתקיים דיון נוסף בבית הדין האזורי לעבודה בבקשה של חברת החשמל לחייב את העובדים לחבר את דליה לרשת החשמל הארצית.  

 

איתן מאיר, מנכ"ל דליה אנרגיות איתן מאיר, מנכ"ל דליה אנרגיות צילום: אוראל כהן

 

"הבקשה אינה מיועדת להביא את בית הדין להגבלים להכריע בסכסוך עבודה שבין חברת החשמל לעובדיה", כתבה הרשות להגבלים בפנייה לבית הדין ביום חמישי. "כל עניינה הוא להציב את גבולות החוק בפני פעולות שרשאים חברת החשמל ועובדיה לנקוט במסגרת סכסוך עבודה. חוק ההגבלים קובע איסור על ניצול מעמד מונופוליסטי לרעה ואיסור על סירוב בלתי סביר לספק שירות או מוצר שבידי המונופול. העובדים אינם מוחרגים מאיסור זה, ולכן עובדים המנהלים סכסוך עבודה מחויבים לקיימו ב-ד' אמותיו של החוק".

 

"אילו היינו בתיק רגיל של פירמה מונופוליסטית שנוהגת כך, ברור מאליו שזה ניצול המעמד", אמר בדיון עו"ד אורי שוורץ, שייצג את הרשות בדיון. "אני לא מעלה על דעתי שחברה מונופוליסטית בישראל היום, היתה מעזה לעשות כך. משהו באיזון הזה צריך להשתנות. אי אפשר להגיש נייר לבית הדין לעבודה ולא לעשות דבר".

 

"בקשת הממונה איננה ראויה", אמר בדיון בא כוחה של חברת החשמל, עו"ד שוקי חורש. "ציפיתי שכשמדובר בממונה ובחברה מונופוליסטית, יהיה בירור מוקדם של הממונה לגבי הצעדים שהחברה נקטה. לו הממונה היה מרים טלפון או שולח מכתב 'מה אתם עושים בעניין', התשובה היתה שאנו נערכים להגשת תביעה לבית המשפט והתביעה תוגש מיידית. ללא כל קשר לבקשת הממונה, הגשנו את הבקשה לסעדים זמניים לבית הדין לעבודה".

 

את רשות ההגבלים העסקיים ייצג בדיון עו"ד אורי שוורץ. את חברת החשמל ומנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, יצגו עורכי הדין שוקי חורש, חגי דורון וגיתית לווין גרינברג. את ההסתדרות ויו"ר ועד עובדי חברת החשמל ייצגו עורכי הדין ניב זקלר, הדס מרמלשטיין, אורנה לין וגל סחר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x