רכב

פרסום ראשון

פורד עונה לשר התחבורה: המכוניות ביבוא מקביל הן מיד שנייה

לאחר שישראל כץ תקף בחריפות את חברת פורד העולמית וטען כי היא מסכלת נסיונות יבוא מקביל, עונה פורד - "היבוא בניגוד להסכם"

תומר הדר 12:4906.06.13

מכוניות פורד המגיעות לישראל ביבוא מקביל הן מכוניות מיד שנייה, כלומר מכוניות חדשות שלא נרכשו ישירות מסוכן של חברת פורד, אלא מסוכן נוסף, כך לטענת חברת פורד ששלחה היום מכתב חריף המיועד לשר התחבורה ישראל כץ בנושא פעילותה של איילון מוטורס, סוכנות היבוא המקביל הראשונה בישראל. כזכור, לפני כשלושה שבועות תקף כץ את פורד בחריפות על שאינה מאפשרת לסוכניה בחו"ל להעניק הנחות ל"איילון מוטורס" - ולכן מחירי הרכבים החדשים לצרכן בישראל אינם מוזלים בשיעור של 20% כפי שהבטיח שר התחבורה בעבר. ואולם, המכוניות אינן נרכשות מחברת פורד האחראית על מחירי הרכבים אלא מסוכנים שאינם סוכני פורד.

פורד פוקוס פורד פוקוס צילום: רונן טופלברג

 

כזכור, עם פתיחת סוכנות איילון מוטורס חשפה החברה לראשונה את מחיריה. כך לדוגמה בעוד שפורד פוקוס סדאן עלתה לפני כחודש 127 אלף שקל, לפני עליית המע"מ אצל היבואנית הוותיקה דלק מוטורס, פורד פוקוס ביבוא מקביל עלתה 115 אלף שקל ב"איילון מוטורס".

 

שר התחבורה הודיע בפייסוק כי אם חברת פורד לא תאפשר ל"איילון מוטורס" לקבל הנחות, יופסק יבוא מכוניות פורד לישראל.

 

חברת פורד כאמור, הודיעה לכץ, כי בפועל זיכיון היבוא של איילון מוטורס תקף לשוק הרכב האמריקאי ואילו החברה ייבאה ארצה מכוניות מסוכנים אירופאים - מה שמהווה הפרה של חוזה.

 

מפורד נמסר בתגובה: "איננו מטפלים בנושאים כאלה מול התקשורת, הנושא מטופל מול משרד התחבורה".

 

מאיילון מוטורס נמסר: "כל הרכבים חדשים מתוצרת מפעל פורד בגרמניה, תאריך הייצור הוא באמצע בחודש מרץ 2013 . מהמפעל נסעו רק על משאיות עד הגעתם לנמל באירופה בתחילת אפריל ומשם עבור 14 יום הגיעו לישראל ב-18 במרץ 2013. סה"כ פחות מחודש מהיצור. כל הרכבים חדשים לחלוטין ללא קילומטראג', שמעולם לא נסעו על הכביש ואינם נרשמים לתנועה על כבישים בכל מדינה אחרת. הרכבים סופקו עם certificate of confirmation מקוריים אשר מעידים גם על עמידתם בכל דרישות התקינה הישראלית. זה חלק ממאבק מובן לחסל כל ניסיון לייבא רכבים בייבוא מקביל לישראל. לשמחתנו, הציבור הישראלי דורש תחרות גם בתחום הרכב ואנו הראשונים המעניקים אותה. מכרנו כבר עשרות מכוניות חדשות ויש לנו הזמנות רבות. אנו נמשיך לפעול במרץ ליצירת אלטרנטיבה איכותית ובמחירים תחרותיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x