$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

עובדי המדינה ישלמו 70 שקל בחודש על הסלולרי שלהם

ייהנו מחבילה הכוללת שיחות והודעות ללא הגבלה; העובדים ישלמו בנוסף 1.5 שקלים לדקת שיחה בחו"ל; הבכירים, בהם ח"כים ושופטים, יוכלו לרכוש אייפון 5 וגלקסי 4 ב-1,800 שקל

תומר אביטל 14:5405.06.13
ההטבות הסלולריות של עובדי המדינה נחשפות. שיחות והודעות ללא הגבלה ב-70 שקל לחודש, 1.5 שקל לדקת שיחה בחו"ל, וחבילות גלישה מוגדלות בהוזלה - אלו הם פרטי ההסכם עם פלאפון ממנו ייהנו עובדי המדינה.

צ'ופר משמעותי נוסף הוא האפשרות של הבכירים – דוגמת ח"כים, שופטים ומנכ"לים - לקבל ניידים חכמים מהשורה הראשונה במחיר של 59 שקל לחודש במשך 30 חודשים (בתוספת מע"מ). בין המכשירים המוצעים לנבחרי הציבור ועובדיהם עבור סכום זה: אייפון 5, גלקסי 4 ובלקבארי z10.

 

אייפון 5 ב-59 שקל לחודש אייפון 5 ב-59 שקל לחודש צילום: אוראל כהן

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", האוצר החליט להאריך את ההתקשרות עם חברת פלאפון בשנתיים נוספות, אך סירב לפרסם את פרטי ההתקשרות החדשים, שהפחיתו את התעריפים הקיימים שמשלמים כ־100 אלף עובדי מדינה, וגם הציבור עצמו שמכסה את העלות עבור חלקם.

 

זה קרה רק שנה אחרי הרפורמה בשוק הסלולר, שהורידה משמעותית את התעריפים בשוק הפרטי. אף שהמדינה המשיכה לשלם תעריפים גבוהים, היא בחרה לא לפתוח את המכרז לפני סיומו.

 

טרום המהפכה בשוק הסלולר, נהנו עובדי המדינה מתעריפים אטרקטיביים יחסית לשוק: המנויים בשירות המדינה שילמו 32 שקל בחודש עבור 2,000 דקות שיחה בתוך הרשת הממשלתית ו־150 דקות מחוץ לרשת. דקת שיחה עלתה 7.1 אגורות (ו2.5 שקל בחו"ל) והודעת טקסט עלתה 10.9 אגורות.

 

בכירי השירות הציבורי נהנו, על פי נוהלי המדינה, מתקרת שימוש גבוהה במיוחד - עד עשרת אלפים שקל בחודש. חברי כנסת ושופטים נהנו מתקציב של עד כ־3,000 שקל בחודש. יתר עובדי המדינה היו זכאים להשתתפות נמוכה יותר, בהתאם לצורכי עבודתם.

 

עם זאת, בעוד בשוק הפרטי עברו לתעריפים מופחתים ולחבילות שימוש בלתי מוגבל, המשיכה המדינה לשלם את התעריפים הישנים מכספי המסים. עתה חתמו באוצר על תוכנית חדשה לשנתיים הקרובות, שתוריד את מחירי הסלולר עבור העובדים ולקופת המדינה.

 

אגב, חבילת "ללא הגבלה", שתעלה לפי ההסכם כאמור 70 שקלים, דווקא כן מוגבלת, אולם המשתמשים ייאלצו להתאמץ מאוד כדי להגיע לתקרתה: 5,000 דקות בחודש ו-5,000 מסרונים.

 

רק לשם השוואה, החבילה הזולה ביותר כיום ללקוחות פרטיים מוצעת ברשת Youphone ומחירה החודשי הוא 79 שקל עבור הודעות, שיחות וגלישה ללא הגבלה (עד 1G). לעומת זאת, בפלאפון ישלם לקוח פרטי 109 שקל לחודש על שיחות, הודעות וגלישה ללא הגבלה (עד 3G). מבחינת מחיר המכשירים הסלולריים, אין ספק שבכירי עובדי המדינה מקבלים סבסוד גדול מפלאפון. לקוח פרטי שירכוש מכשיר אייפון 5 בפלאפון ישלם עבורו כ-3,600 שקל וסכום דומה עבור גלקסי 4. ברשת רמי לוי המציעה סמארטפונים במחיר מוזל ישלם לקוח פרטי על אייפון 5 סכום של 3,300 שקל ו-3,200 שקל על גלקסי 4.

 

בהכנת הידיעה השתתף אופיר דור

בטל שלח
    לכל התגובות
    x