$
בארץ

מכיסו של הציבור: רק אחרי שנה המדינה נזכרה לעבור לתעריפי סלולר מוזלים

המדינה האריכה את חוזה ההתקשרות שלה עם פלאפון, אבל פתחה את המכרז שנה אחרי רפורמת הסלולר כדי להתאים את המחיר של עובדי המדינה למחירים המופחתים בשוק הפרטי

תומר אביטל 08:1204.06.13

האוצר החליט להאריך את ההתקשרות עם חברת פלאפון בשנתיים נוספות, כך נודע ל"כלכליסט", אך טרם פרסם את פרטי ההתקשרות החדשים, שאמורים להפחית את התעריפים הקיימים שמשלמים כ־100 אלף עובדי מדינה. זאת שנה אחרי הרפורמה בשוק הסלולר, שהורידה משמעותית את התעריפים בשוק הפרטי ואפשרה למנויים להשתמש בחבילות שימוש בלתי מוגבל. אף שהמדינה המשיכה לשלם תעריפים גבוהים, היא בחרה לא לפתוח את המכרז לפני סיומו.

טרם המהפכה בשוק הסלולר נהנו עובדי המדינה מתעריפים אטרקטיביים יחסית לשוק: המנויים בשירות המדינה שילמו 32 שקל בחודש עבור 2,000 דקות שיחה בתוך הרשת הממשלתית ו־150 דקות מחוץ לרשת. דקת שיחה עלתה 7.1 אגורות והודעת טקסט עלתה 10.9 אגורות.

 

עמדת השירות והמכירה של פלאפון. המדינה המשיכה לשלם את התעריפים הישנים עמדת השירות והמכירה של פלאפון. המדינה המשיכה לשלם את התעריפים הישנים צילום: אודי גלילי

 

בכירי השירות הציבורי נהנו, על פי נוהלי המדינה, מתקרת שימוש גבוהה במיוחד - עד עשרת אלפים שקל בחודש. חברי כנסת ושופטים נהנו מתקציב של עד כ־3,000 שקל בחודש. יתר עובדי המדינה היו זכאים להשתתפות נמוכה יותר, בהתאם לצורכי עבודתם.

 

עם זאת, בעוד בשוק הפרטי עברו לתעריפים מופחתים ולחבילות שימוש בלתי מוגבל, המשיכה המדינה לשלם את התעריפים הישנים מכספי המסים. עתה חתמו באוצר על תוכנית חדשה לשנתיים הקרובות, שתוריד את מחירי הסלולר עבור העובדים.

 

פרטי ההתקשרות החדשה כוללים גם החלפת מכשירים לעובדים בתנאים משופרים, אולם רק לאחר חשיפת ההסכם המלא ניתן יהיה לדעת אם העסקה החדשה אכן משתלמת ביחס לשוק הפרטי.

 

באוצר הדגישו כי "לאחרונה אישרה ועדת המכרזים למחשוב וטכנולוגיה את מימוש זכות הברירה. מכרז חדש בנושא עתיד להתפרסם במהלך שנת 2015". מפלאפון אישרו כי "החשכ"ל בחר לממש את הארכת האופציה לאחר בחינה משותפת ועדכון התנאים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x