שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כח לעובדים: הוקם ועד עובדים יציג ב-HOT

ועד העובדים הכריז על סכסוך עבודה בשל העברת עובדים למיקור חוץ ושליחת חוקרים פרטיים נגד חברי הוועד: "התקשרו לאחותי בת ה-14 לשאול אם אני משתמש בסמים"

מיקי פלד 12:2502.06.13

ועד עובדי HOT הודיע הבוקר (א') להנהלת החברה כי הוא הוועד היציג בה, לאחר שהשיג את החתימות של מעל שליש מהעובדים, כפי שדורש החוק.

 

 

ארגון כח לעובדים, בו התאגד הוועד, הכריז בשמם על סכסוך עבודה בחברה בשל טענה לשליחת חוקרים פרטיים למעקב אחרי חברי הועד והעברת עובדים למיקור-חוץ. המשמעות היא כי העובדים יוכלו להשבית את החברה בעוד שבועיים, בדגש על מוקדי השירות בהם מצוי עיקר כוחו של הוועד.

 

לדברי אנשי כח לעובדים, הם החתימו מעל 1,200 עובדים והצליחו בפעם הראשונה, לאחר שני ניסיונות כושלים של ההסתדרות הכללית וההסתדרות הלאומית, להקים ועד עובדים בחברה.

 

עם זאת, בכח לעובדים צופים כי בסופו של דבר הם יידרשו להוכיח בבית הדין כי הצטרפו אליהם מספיק עובדים ובינתיים הם מחכים לתשובת הנהלת HOT האם היא מכירה בוועד היציג.

 

הפגנת טכנאי HOT (ארכיון) הפגנת טכנאי HOT (ארכיון)

 

במקביל, אמר ל"כלכליסט" נתן קביליס, חבר הוועד ממוקד HOT בבאר שבע: "אנחנו פועלים להעביר בחזרה אלינו, לHOT, כ-300 עובדים שעברו להעסקה קבלנית בשבוע האחרון ויכולים להתחרט על כך בהוראת בית הדין לעבודה". מחר צפוי להתקיים דיון בנושא ההתארגנות בחברה בוועדת העבודה של הכנסת.

 

הוועד: חוקרים פרטיים החלו לפעול

 

בתחילת החודש החל מהלך התארגנות עובדים שלישי בחברת HOT בשל תוכנית ההנהלה להעביר מוקדנים לעבוד עבור חברות כמו תקשוב וכלנית, שהן חברות קבלן. יש מחלוקת בין הוועד להנהלה בדבר הכח והלחץ שהופעל על העובדים על מנת לבצע את המעבר, אולם בכל מקרה בית הדין לעבודה החליט בשבוע שעבר כי על HOT לתת לעובדים שהות ארוכה יותר מאשר כמה שעות כדי להחליט האם להסכים למעבר או לא. עתה, בהנחה והנהלת HOT תכיר בכח לעובדים כארגון היציג של עובדי החברה, היא לא תוכל להעביר עוד עובדים למיקור חוץ ללא שיחות עם הועד, שכן מדובר בשינוי דרמטי של

תנאי העבודה.

 

האווירה בשיחות, אם וכאשר ייערכו, עשויה להיות עכורה, שכן חברי הוועד טוענים כי בשבוע שעבר החלו חוקרים פרטיים בשליחות ההנהלה להתקשר אליהם ולבני משפחותיהם בניסיון למצוא מידע מפליל על חברי הוועד. בין השאר, סיפר קביליס, "התקשרו לאחותי בת ה-14 ושאלו אותה אם אני משתמש בסמים". קביליס סיפר כי מספר חברי ועד ואנשי כח לעובדים קיבלו את השיחות הללו והגישו על כך תלונה במשטרה.

 

מ-HOT נמסר בתגובה: "לא התקבלה במשרדי החברה הודעה על הגעה ליציגות. החברה קבילה הודעה על סכסוך עבודה. אנו מצפים מכח לעובדים לכבד את החלטת בית הדין ולהימנע משיבוש במהלך העבודה. באשר לטענות על חוקרים פרטיים ואיומים, מיותר לציין כי לא היה ולא נברא וראוי היה שלא נאמר מעולם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x