$
בארץ

בדיקת כלכליסט

יחימוביץ' מסרבת לחשוף את לוח הפגישות שלה

בלשכתה של ראשת העבודה הסבירו כי חלק מהלו"ז כולל מפגשים עם חושפי שחיתויות. "שלי מאמינה וגם מבצעת שקיפות מקסימלית – הפעילות הפרלמנטרית מדווחת לציבור באמצעות אתר אינטרנט, דף פייסבוק ועד", נמסר מלשכת ראש האופוזיציה

תומר אביטל 19:0329.05.13

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' מסרבת לחשוף את לוח הפגישות שלה. בניגוד למגוון שרים שהחליטו בעבר לאור בקשות של "כלכליסט" ושל ערוץ 10 לשתף את הציבור בפועלם, יחימוביץ' מעדיפה לפעול בחוסר שקיפות. 

 

בלשכתה של ראשת העבודה הסבירו כי חלק מהלו"ז כולל בין היתר מפגשים עם חושפי שחיתויות. בלשכה סירבו להצעה נוספת לפיה יפורסם רק לו"ז חלקי מהשנים האחרונות בו יושחרו לחלוטין כל הסעיפים הרגישים והאישיים.

 

יחימוביץ' הציעה מנגד להגיב לפניות ספציפיות אולם מדובר בהצעה ריקה מתוכן: רק חשיפת הלו"ז המלא מאפשרת לציבור לראות מה עושים נבחרי הציבור שלנו - שלא מבעד לעדשה מחמיאה של הודעות דובר או בלוג מאדיר. פירוט לוח הזמנים מגלה איך הם פועלים לממש את שליחותם הציבורית.

 

ראשת העובדה ויו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' ראשת העובדה ויו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' צילום: עמית שעל

 

נדגיש כי יחימוביץ' הוכיחה בעבר את הבנתה לחשיבות הנושא. בין היתר ראש האופוזיציה הייתה אחת מפחות מ-10 ח"כים שפרסמו את הצהרת הונם. אולם במקרה זה כאמור העדיפה יחימוביץ' להצטרף לחבריה במשכן שמעדיפים לפעול באפילה, לרבות רה"מ בנימין נתניהו שמונע בעיקשות חשיפת פרטים שאמורים להיות שקופים לכל דוגמת נוהל הוצאותיו ושמות המבקרים במעון הרשמי.

 

"כנבחר ציבור, חשוב שהציבור ייחשף לפעולותיהם של נבחריו על מנת שיוכל לבחון, לקח ולבקר פעולות אלה", אמר בתגובה גיא דיין, יועץ משפטי התנועה לחופש המידע. "בנוסף, נבחרי הציבור כמי שעומדים בראש הרשויות השלטוניות עליהם להוות דוגמא ומופת לכפופים להם גם בנושאי שקיפות ציבורית".

 

בלשכתה של יחימוביץ' הדגישו כי "שלי מאמינה וגם מבצעת שקיפות מקסימלית – הפעילות הפרלמנטרית מדווחת לציבור באמצעות אתר אינטרנט, דף פייסבוק, מענה לאלפי פניות ציבור, ניוזלטר שבועי המעדכן על פעילות בדיעבד ופעילות צפויה, פרסום מראש של אירועים פומביים בנוכחותה, וחשיפת הצהרת ההון שלה, לצורך שקיפות ומניעה של ניגוד עניינים".

 

לדבריה "את הלו"ז המדויק היא לא תפרסם – הוא כולל פגישות רגישות וחשובות בארבע עיניים, מפגשים עם עובדים חלשים המבקשים סיוע, חושפי שחיתויות ונפגעות תקיפה מינית ופקידים ממשלתיים שחושפים את הנעשה בתוך הממשלה במטרה להגן על הציבור. זה רק קומץ של דוגמאות. כמובן שרוב הלוז של שלי גלוי ממילא, והיא אף תשמח להשיב על כל פניה ספציפית אשר תבקש פירוט ושאינה פוגעת באפקטיביות של עבודתה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x