שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בטר פלייס מבקשת שרו"ח יואב כפיר ימונה למפרק זמני של החברה

בהתאם לתגובת כונס הנכסים הרשמי שתוגש מחר עד 11:00 בבוקר, יקבע שופט בית המשפט המחוזי אילן שילה אם להיענות לבקשה. אם ימונה כפיר למפרק - כל ההחלטות בחברה יהיו מותנות לאישורו

זוהר שחר לוי 21:1726.05.13

ארבע חברות הבת של קבוצת בטר פלייס העולמית, הפועלות בישראל (ראה הסבר למטה), שביקשו הבוקר (א') מבית המשפט לפרקן, מעוניינות למנות את רו"ח יואב כפיר כמפרק זמני. אם יאושר המינוי יפעיל כפיר את החברות עד להחלטה על גורלן ויתפוס את נכסי החברה.

 

הבוקר (א') פנו ארבע החברות המפעילות את בטר פלייס בישראל לבית המשפט המחוזי מרכז בבקשה לפרקן ולמנות להן באופן דחוף מפרק זמני, זאת לאחר שהפכו חדלות פרעון כשחובן לספקים חיצוניים עומד על כ-40 מיליון דולר. לפי החברות מצבה הכספי של הקבוצה החמיר במהלך השנה שעברה כשהיקף הכנסות הקבוצה הסתכם בשנה זו בסכום של 7 מיליון דולר בלבד. עוד צוין כי לקבוצה נגרמו מאז תחילת פעילותה ועד לסוף שנת 2012 הפסדים עצומים, בסכום של כ-812 מיליון דולר, כאשר-454 מיליון דולר מתוכם נצבר במהלך שנת 2012 לבדה.

 

למרות שנציגי חברות קבוצת בטר פלייס חוזרים ומדגישים כי בכוונתם למצוא משקיע חדש במטרה להשאיר את הקבוצה פועלת, הרי שבפנייתם לבית המשפט הם אינם מבקשים להקפיא את ההליכים בעניינן ומבקשים להורות על פירוק הקבוצה ועל מינויו של רו"ח יואב כפיר כמפרקה הזמני. בהתאם לתגובת כונס הנכסים הרשמי שתוגש מחר, יקבע שופט המחוזי אילן שילה אם להיענות לבקשה.

 

תחנת טעינה של חברת בטר פלייס תחנת טעינה של חברת בטר פלייס

 

בבטר פלייס מסבירים את הבחירה במינוי מפרק זמני ולא בהליכי להקפאת הליכים בניסיון למזער את הנזקים לנושים השונים ולאפשר את המשך מתן השירותים לרכבים שמשמשים את הלקוחות, עד שיוחלט מה יעלה בגורלן של החברות, כך לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט.

 

"בתקשורת התפרסמו בימים האחרונים ידיעות רבות על מצבן הקשה של החברות והאפשרות של הפסקת פעילותן", נכתב, "נושים של החברות פנו אליהן בקשר עם כך וקיימת סכנה מוחשית שיינקטו על ידי נושי החברות פעולות פסולות ואסורות של עשיית דין עצמי (כמו תפיסת ציוד ופגיעה בנכסי החברה). לפיכך קיימת דחיפות רבה במינוי של מפרק זמני על אתר, על מנת שהוא יוכל לשמר את נכסי החברה ולעשות את כל הדרוש על מנת למנוע עשיית דין עצמי ומצב של תוהו ובוהו".

 

יקבל את כל סמכויות הניהול

 

במידה וימונה כפיר למפרק זמני הוא יפעיל החברות עד למינויו של מפרק קבוע והוא זה שיקבע אם, כיצד ובאיזו מידה והיקף ימשיכו לפעול מערך שירותי הטעינה, מכירת הרחבים והשירותים הנוספים שמסופקים ללקוחות. כל סמכויות הניהול וכל זכויות החתימה יועברו לידיו ולא יבוצעו עסקאות או פעולות כלשהן ללא אישורו.

 

בנוסף, יתפוס המפרק את כלל נכסי החברות לרבות אתרי תחנות החלפת הסוללות, את הסוללות לגופן, את ציוד הטעינה, המלאי של החברות, תוכנה וחומרה, כספים, ניירות ערך, זכויות החברות, חוזיהן, קניין רוחני, נכסים, ספרי הנהלת חשבונות וכן הלאה. המפרק הזמני יבחן את הכדאיות שבהמשך הפעלת החברות כעסק חי וככל שימצא כי יש להמשיך ולהפעילן, הוא ישלם מתוך כספי החברות את התשלומים השוטפים לעובדים ולספקים וכל תשלום אחר שיידרש לצרך הפעלתן וכן יבצע פעולות התייעלות וחיסכון. המפרק הזמני לא ישלם חובות עבר שהתגבשו עד מועד הגשת בקשת הפירוק.

 

בנוסף, אם תתקבל בקשת החברות על ידי בית המשפט, ייפתח המפרק הזמני חשבון נאמנות שאליו יועברו כל הכספים המגיעים לחברות. כל חשבונות הבנק הקיימים של החברות יוקפאו ויתרת הזכות בהם תועבר לחשבון הנאמנות. במסגרת תפקידו יקבל המפרק הזמני מידע מנושאי המשרה בחברות, מסמכים ונתונים ויפעל לאיתור קונה, מממן או משקיע. בד בבד יורה המפרק על הגשת תביעות חוב נגד החברות וינהל משא ומתן עם הנושים.

 

מי הן ארבע החברות?

 

החברה הראשונה, בטר פלייס ישראל 2009 בע"מ - משמשת כחברת התפעול של הקבוצה בישראל והיא אחראית על פריסת התשתיות, על מכירת השירותים ועל מתן השירות ללקוחות. החברה השנייה היא בטר פלייס לאבס ישראל בע"מ - המרכזת את פעילות המחקר והפיתוח של הקבוצה. החברה השלישית - בטר פלייס שירותים גלובליים בישראל בע"מ מעסיקה את עובדי המטה של הקבוצה המועסקים בישראל ואילו החברה הרביעית - בטר פלייס מוטורס בע"מ - המשמשת כיבואן הרכבים החשמליים ואחראית על שיווקם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x