$
רכב

בטר פלייס ללקוחות: המפרק יכריע לגבי המשך הפעלת רשת ההטענה

בהודעה שפרסמה החברה ללקוחות היא ציינה כי "עד למינוי המפרק הזמני תעשה החברה ככל שביכולתה להמשיך ולהפעיל את התחנות"

תומר הדר 17:3526.05.13

"בטר פלייס תמליץ למפרק הזמני להמשיך ולהפעיל את רשת התחנות באופן זמני על מנת לאפשר זמן התארגנות סביר ללקוחותיה", כך עולה ממסר ששיגרה היום החברה ללקוחותיה". עוד צוין כי "עד למינוי המפרק הזמני תעשה החברה ככל שביכולתה להמשיך ולהפעיל את התחנות".

 

היום ביקשה בטר פלייס מביהמ"ש לפרקה. היקף החובות - 40 מיליון דולר ואילו הסכומים הנזילים שבידיהן עומדים על כ-9.5 מיליון דולר בלבד.

 

עם זאת, בבטר פלייס נמנעים מלציין האם המפרק הזמני אכן יוכל לאפשר זאת. על פי לשון ההודעה ללקוחות: "במהלך חצי השנה האחרונה, עשתה הנהלת החברה שינוי מקיף בחברה, מיקדה את האסטרגיה את יעדיה ושווקיה ובמקביל המשיכה בחיפוש אחר השקעת המשך.

 

תחנת טעינה תחנת טעינה

 

"חרף ההתייעלות המשמעותית שנעשתה באופן הפעלת החברה וניהולה, נוכחנו, כי עלות הפעלת החברה לאורך זמן אל מול תחזית ההכנסות ממכירת הרכבים והפעלת המנויים, אינם מאפשרים לחברה המשך פעילות עצמאי מבלי שיוזרם אליה הון נוסף. מתוך אחריות ומחוייבות לעובדי החברה ללקוחותיה ולנושים הנוספים, לא נותר בידי החברה אלא לפנות באופן יזום לבית המשפט בבקשה לפירוק החברה ובמסגרתה בקשה למנות מפרק זמני אשר ימצא את הדרך האופטימאלית למזער את הנזקים.

 

"זהו יום עצוב מאוד לכולנו, החברה הביאה איתה חזון שסחף רבים בארץ ובעולם, למען הגשמתו עובדי החברה עשו ימים כלילות, משקיעים שמו את ממונם ולקוחות נתנו את אמונם. אנו רוצה להודות לכם לקוחות החברה על האמון שנתתם בנו, על ההליכה איתנו גם בימים לא קלים, ועל האומץ להיות ראשונים ולקחת חלק בשינוי עולמי. הייתם שותפים מלאים שלנו לתהליך, אנו מוקירים ומעריכים את הדרך שעשיתם איתנו.

 

"עד למינוי המפרק הזמני החברה תעשה ככל יכולתה להמשיך ולהפעיל את התחנות, עם מינוי המפרק הזמני שימונה מטעם בית המשפט יחליט המפרק הזמני על המשך הפעלת הרשת. החברה תמליץ למפרק הזמני להמשיך ולהפעיל את הרשת תחנות באופן זמני על מנת לאפשר זמן התארגנות סביר ללקוחות. באשר לעמדות הטעינה ניתן להמשיך ולטעון באמצעותן, אולם גם לשאלה זו יתן המפרק הזמני את דעת".

 

היום הודיעה החברה ללקוחות שטטם שילמו עבור המוניות את הסכום המלא כי עליהם לבטל המחאות שניתנו לחברה וטרם נפרעו. החזר כספים בגין המחאות שנפרעו יהיה נתון לשיקול דעת המפרק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x