$
משפט

חשד: כספי הימורים לא חוקיים שימשו לרכישת מניות של הכשרה אנרגיה

במשטרה בודקים חשד לפיו איש הפורקס רועי חיון רכש מניות של חברת חיפושי הגז והנפט בכספי הימורים לא חוקיים. 12 חשודים נעצרו

זוהר שחר לוי 19:0722.05.13

המשטרה בודקת חשד לפיה איש הפורקס רועי חיון רכש מניות של חברת חיפושי הגז והנפט הכשרה אנרגיה בהנפקה בכספי הימורים לא חוקיים. החשד עלה במסגרת חקירה משותפת של המשטרה ורשות המסים העוסקת בהימורים לא חוקיים ובהלבנת הון, במהלכה נעצרו כבר 12 חשודים.

 

חיון עצור מזה עשרה ימים במסגרת החקירה המשותפת ליחידת להב 443 של המשטרה ולרשות המסים. לפי המשטרה, בתום חקירה סמויה וממושכת היא עצרה 12 בני אדם בחשד לביצוע עבירות של הימורים באינטרנט וכן עבירות על חוק איסור הלבנת הון.

מה דעתך על מניית הכשרה התחדשות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

איך הוסתרו הרווחים?

 

על פי החשד, ארגנו החשודים, ובהם חיון, הימורים בלתי חוקיים באתרי אינטרנט והסתירו את רווחיהם באמצעות חברות שונות הרשומות בחו"ל. עבירות ההימורים מתייחסות לשנים 2011-2006.

 

במהלך ביצוע המעצרים, תפסו חוקרי המשטרה מסמכים רבים, מחשבים וכן דירות ורכבים לצורך חילוטם. במשטרה טענו עוד כי העבירות המיוחסות לכלל החשודים בפרשה נאמדות בעשרות מיליוני שקלים. פרט לחיון נעצר גם גלעד טוגנדרייך, בעל חברת השקעות מצפון תל אביב וכמה חשודים המזוהים עם ענף ההימורים והשוק האפור.

 

סנגוריו של חיון, עוה"ד תמיר סננס ורונן רוזנבלום טענו, עם מעצרו, כי ניתן לשחררו וכי מדובר בחקירה המתנהלת מזה שנתיים. "מדובר", אמר עו"ד סננס, "באיש עסקים מאוד מצליח שעשה את הונו ואני לא חושב שיש להמשיך ולהאריך את מעצרו". גם סנגורו של טוגנדרייך, עו"ד שחר חצרוני טען כי אין צורך בהארכת מעצרו וכי מדובר באיש עסקים נורמטיבי וללא עבר פלילי. "היחידה החוקרת", הוסיף, "לא רוצה לגלות את כל הקלפים. שואלים אותו והוא עונה. שיטיחו בפניו חשדות ספציפיים כדי שיוכל להתגונן, איך אפשר לקבוע חשד סביר במצב כזה".

 

הימורים (ארכיון) הימורים (ארכיון) צילום: רויטרס

 

בזמן שעבר מאז הפכה החקירה גלויה ומאז ביצוע המעצרים שוחררו כלל החשודים כשטוגנדרייך שוחרר רק אתמול (ג') למעצר בית. מחר בבוקר צפוי דיון נוסף בעניינו של חיון.

 

כחלק מהחקירה בודקים חוקרי המשטרה מה עשו החשודים עם הכספים שהפיקו מעבירות ההימורים. גורם המקורב לחקירה סיפר כי במשטרה בודקים האם הלגיטמיות של רכישות שונות הוכתמה בצורה כלשהי. "למעשה", אומר הגורם, "כל עסקה עם אנשים לגיטמיים במשק שביצעו חיון והאחרים - נבדקת לעומק".

 

בימים האחרונים, החקירה, שהתמקדה עד כה ברשת ההימורים, בהלבנות הון ובהעלמות מס הלכה והסתעפה כשעלה החשד כי חיון השתמש בכספי ההימורים הבלתי חוקיים לצורך השקעתו ברישיונות הגז מירה ושרה.

 

השקיע 100 אלף דולר - הרוויח 5 מיליון דולר

 

החשד הזה מתייחס לפרסומים שונים בעבר, לפיהם חיון הרוויח 5 מיליון דולר, לאחר שהשקיע 100 אלף דולר בלבד במניות הכשרה אנרגיה לפני שהונפקה. חיון, כך לפי הדיווחים, הצליח לגייס את הסכום בנובמבר 2010 ומימש בהמשך את האופציות שקיבל. הכשרה אנרגיה הונפקה לפי שווי שוק של 830 מיליון שקל ושווי החזקותיו בחברה - כ-2.6% מההון - זינק ליותר מ-22 מיליון שקל. בשנה שלאחר מכן מכר חיון את החזקותיו בהדרגה.

 

עסקה זו נבדקת כעת בקרב חוקרי המשטרה כשאלה מנסים לבדוק האם הכסף ששילם חיון הגיע מהימורים לא חוקיים והאם בכך הוכתמה הליגטימיות של העסקה הזו. בעל השליטה בחברת חיפושי הגז והנפט הכשרה אנרגיה, עופר נמרודי, טרם זומן או תושאל על ידי החוקרים.

 

סנגוריו של חיון, עוה"ד תמיר סננס ורונן רוזנבלום סירבו להגיב.

 

בהכשרה אנרגיה אמרו שאין להם מה להתייחס לנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x