שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

המשטרה בודקת: האם שלי יחימוביץ' קיבלה כספים באופן לא תקין

בתלונה שהוגשה למשטרה נטען כי בוצעו לכאורה עבירות בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה

זוהר שחר לוי 19:1020.05.13
המשטרה בודקת תלונה שהוגשה נגד מפלגת העבודה והעומדת בראשה, שלי יחימוביץ', שעניינה קבלת כספים באופן לא תקין. בסופה של הבדיקה יחליט ראש אח"ם, ניצב יואב סגלוביץ, אם לפתוח בחקירה פלילית.

 

התלונה הוגשה בתחילת אפריל לתחנת המשטרה בראש העין על ידי יוני אריאל, לשעבר עיתונאי בג'רוזלם פוסט. בהמשך, הצטרפה תנועת אומ"ץ לתלונה במכתב ששלח יו"ר הנהלת אומ"ץ, אריה אבנרי, לראש אח"ם סגלוביץ. בין לבין, נעשתה באומ"ץ גם פנייה בנושא למשרד מבקר המדינה שהודיע לנציגי התנועה כי אין זה בתחום בדיקתו.

 

במכתב התלונה לסגלוביץ, כתב אבנרי כי "במסגרת פעילותה של תנועת אומ"ץ בנושא התנהלותן הפנימית של המפלגות השונות נחשפנו באחרונה בשורה של עובדות המצביעות על התנהלות חמורה וביצוע עבירות לכאורה במפלגת העבודה ערב הבחירות הפנימיות האחרונות לראשות המפלגה". בין השאר נטען כי בעלי תפקידים שעבדו בהתנדבות לצידה של יחימוביץ' במערכת הבחירות לראשות העבודה הועסקו על ידה לאחריהם.

 

כך, מתואר כי יועצת תקשורת שהועסקה על ידי יחימוביץ במערכת הבחירות לראשות הממשלה ועבדה ללא תמורה, משמשת כיום כיועצת אסטרטגית לתקשורת בשכר של למעלה מ-20 אלף שקל. יחימוביץ, כך נטען, אף פעלה להעביר את חברת בתי ארלוזורוב שבבעלות המפלגה למשרדיה של יועצת התקשורת, כשתמורת השכירות משולם לה עוד סכום נוסף של כ-13 אלף שקל.

 

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' צילום: עמית שעל

 

עוד מתאר אבנרי בתלונתו תרומות לכאורה שקיבלה יחימוביץ' מבלי לדווח כנדרש למבקר המדינה. "יחימוביץ'", נכתב, "קיבלה לכאורה בשעתו תרומה נדיבה ביותר מגוף בינלאומי בשם דרור הבונים החופשיים ולא טרחה לדווח על כך כנדרש למבקר המדינה".

 

אבנרי מוסיף: "בניגוד לטענותיה של ח"כ יחימוביץ', שאיננה מקבלת תרומות מטייקונים, על פי מסמכים המצויים בידינו היא קיבלה תרומות מאיל הון בסכום של 30 אלף שקל. התרומות ניתנו בשלושה תשלומים נפרדים על ידי בני המשפחה". תרומות נוספות, לפי התלונה, התקבלו גם מאיש עסקים שתרם בשעתו כ-20 אלף שקל למטה הבחירות הפנימיות של יחימוביץ'. עוד לפי התלונה, הוא גם העמיד לרשות המטה משרדים בדיזינגוף סנטר ב"סכום לא ברור". 

 

עוד מצויין במכתב התלונה לסגלוביץ כי ח"כ יחימוביץ' ביטלה את ועדת ההתקשרויות של המפלגה שפעלה למעלה מ-20 שנה ופרסמה מכרזים שבהם נדרשו לפחות שלוש הצעות לכל פרויקט. "כיום", אומרים באומ"ץ, "כל ההתקשרויות של המפלגה נעשות ללא פיקוח ציבורי ומתוך העדפה לכאורה למקורביה של יחימוביץ'".

 

בעקבות התלונה שהוגשה בתחנת ראש העין בתחילת אפריל ומכתב התלונה שנשלח ב-17 באפריל, הוחלט באח"ם לפתוח בבדיקת האירועים כדי לבדוק האם מדובר בעבירות פליליות. במסגרת הבדיקה זומנו לתשאול אבנרי ואריאל והם צפויים למסור את עדותם כבר בימים הקרובים. במשטרה אישרו את הגשת התלונה וציינו כי בסופה של הבדיקה יחליט ראש אח"ם אם אכן יש בסיס לפתיחת חקירה פלילית בנושא.

 

דוברת מפלגת העבודה, סביון מדליון: "מדובר בתלונות סרק, בסיפור מופרך ומומצא שאין לו שחר ובסיס. יו"ר העבודה מתנהלת ביושר ובנקיון כפיים. מפלגת העבודה והעומדת בראשה פועלות בשקיפות מוחלטת".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x