$
בארץ

האלוף במיל' דן הראל ימונה למנכ"ל משרד הביטחון

ל"כלכליסט" נודע כי הראל, שמונה על ידי הרמטכ"ל יעלון לתפקיד אלוף פיקוד דרום והיה אמון על יישום תוכנית ההתנתקות, יחליף את המנכ"ל היוצא אודי שני בחודשים הקרובים

הדר קנה 08:1113.05.13

האלוף במיל' דן הראל יתמנה בעוד כחודשיים לתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון ויחליף את המנכ"ל הנוכחי אודי שני, כך נודע ל"כלכליסט".

עם מינויו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון החלו השמועות כי הוא צפוי למנות את הראל למנכ"ל משרדו. עם זאת, יעלון החליט להשאיר את המנכ"ל המכהן אודי שני לפחות עד אשר יאושר התקציב וענייני המשרד יתייצבו בשל הניסיון המקצועי שצבר. גורמים המכירים את שני העריכו כי הוא עצמו מעוניין לעזוב את התפקיד שאותו שהוא ממלא יותר משלוש שנים, החל בינואר 2010.

 

הראל ויעלון נחשבים למקורבים ושוררים ביניהם קשרים טובים והערכה הדדית. יעלון הוא שמינה את הראל לתפקיד אלוף פיקוד דרום ב־2003, בעת שהיה הרמטכ"ל. באותה תקופה התריע הראל כי התנתקות חד־צדדית מרצועת עזה תגביר את הטרור משם, אולם כשנדרש לכך ב־2005 היה אמון על יישום תוכנית ההתנתקות.

 

דן הראל דן הראל צילום: אריאל בשור

 

הראל מונה לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה על ידי שר התחבורה ישראל כץ בינואר 2011, אך כיהן בתפקיד רק תשעה חודשים ובאוקטובר של אותה השנה הודיע על התפטרותו. מקורבים להראל טענו כי הפרישה היתה על רקע חילוקי דעות

עם השר בעניין שינויים מבניים ברכבת ישראל. הראל ביקש להפעיל יד קשה יותר נגד חברי ועד רכבת ישראל שמנעו את הפעילות השוטפת, מתוך הבנה שללא השינוי המבני החברה לא תוכל להתקדם. במשרד התחבורה טענו כי אין קשר בין חילוקי הדעות להתפטרות.

 

הראל נולד ב־1955 בחיפה והתגייס לצה"ל ב־1974. את מרבית שירותו הצבאי העביר בחיל התותחנים. הראל היה מזכירם הצבאי של שרי הביטחון יצחק מרדכי, משה ארנס ואהוד ברק. ב־2007 מונה לתפקיד סגן הרמטכ"ל, וכשלא מונה לתפקיד הרמטכ"ל פרש מהצבא ומונה לנספח הצבאי בארה"ב.

 

משרד הביטחון סירב להגיב על הידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x