$
משפט

נפתח שלב ההוכחות במשפט על עיזבונו של יולי עופר

בית המשפט לענייני משפחה דן במאבק בין ליאורה ודורון עופר, שאביהם הותיר שתי צוואות. עו"ד צבי אפרת, שחתם על שתי הצוואות, צפוי להיות העד הראשי

משה גורלי 08:1630.04.13

שלב ההוכחות בסכסוך הירושה בין ליאורה לדורון עופר, ילדיו של יולי עופר, החל אתמול בבית המשפט לענייני משפחה ברמתן גן, באולמה של השופטת טובה סיון.

 

ליאורה עופר ליאורה עופר צילום: ורדי כהנא

 

עיקרי המאבק נוגעים לשאלה איזו מהצוואות שהותיר מאחוריו האב היא התקפה. הצוואה האחרונה הותירה את עיקר הרכוש, כולל המניות בחברת עופר השקעות, לליאורה עופר. הצוואה שקמה לה חילקה את הרכוש בין האחים. לטענת דורון עופר, הופעלו על אביו "לחצים פסולים" במטרה שישנה את הצוואה המקורית. חלק מהפרטים הידועים נודעו בהליך מקביל בבית המשפט המחוזי, שבו תובע דורון עופר לקבל מסמכים וחומרים מהחברות של האב כדי לעקוב אחרי קבלת ההחלטות. הסכומים שבמחלוקת נאמדים במאות מיליוני שקלים. את שני ההליכים המשפטיים מלווים מאמצי תיווך שמזוהים עם איש העסקים אלי אלרואי, דירקטור בחברת עופר השקעות שבבעלות אייל עופר, בן דודם של השניים.

 

על שתי הצוואות חתום מנהל העיזבון עו"ד צבי אפרת, שצפוי להיות העד המרכזי במשפט, לצדם של האלמנה רות עופר ובני משפחה נוספים. עד נוסף במאבק המשפטי הוא התעשיין איתן ורטהיימר, שהתבטא בעבר כי יולי עופר הבין היטב את ההבדלים בין שתי הצוואות שעליהן חתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x