שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מספר משרות האמון בממשלה בקושי הצטמצם

הצמא של השרים למינויים מוכיח עד כמה קשה להם להיפרד מהאפשרות להעניק ג'ובים כשההזדמנות בפתח

תומר אביטל 07:0109.04.13

ירידה מ־403 עובדים ל־361 עובדים. זה הנתון שחושף את התמונה האמיתית בכל הקשור להפחתת סידורי העבודה הפנים־ממשלתיים, ולא הירידה מממשלה של 30 שרים לכזו של 21. בעוד עיקר הדיון הציבורי עסק דווקא במספר השרים, בדיקה מעמיקה יותר מראה כי חרף ההצטמקות במספרם, שרי הממשלה החדשה וסגניהם יוכלו למנות לעצמם לא פחות מ־361 יועצים ונהגים כראות עיניהם וללא מכרז. רק 10% פחות מבממשלה הקודמת.

 

הגורם לכך שמספר העובדים נשאר גבוה הוא תפקידים כפולים ומספר הסגנים בממשלה החדשה. כך למשל יובל שטייניץ, שמחזיק במשרד האסטרטגיה והיחסים הבינלאומים ובמשרד לשירותי מודיעין, יוכל למנות לעצמו תשעה יועצים, שני מנהלים ושבעה מזכירים - במקום שישה יועצים, מנהל אחד וחמישה מזכירים בתפקידו הקודם כשר האוצר. במשרדים שבהם מונה סגן שר הלינו בשבוע האחרון כי מדובר בבזבוז משווע אף יותר משר בלי תיק. "הלשכות לא מפסיקות להשמין", קבל עובד מקצועי באחד המשרדים.

 

 

לא ברור אם באמת צריך, לדוגמה, "סגן שר המקשר בין הממשלה לכנסת" - התפקיד שהומצא עבור אופיר אקוניס -

או שמדובר בהזדמנות לחלוש על מיני־מעצמה, שבה במקום שני עוזרים פרלמנטריים סגן השר זוכה לשלושה יועצים, מנהל לשכה, שלושה מזכירים ונהג. דוגמה נוספת נמצאת בהסכם שנחתם מול הבית היהודי, שבו נכתב כי בנוסף למינהלות הקיימות תוקם מינהלת חדשה ל"זהות יהודית" שתתמוך "בפעילויות בנושא זה", ובה צפויים להתמנות כמובן מקורבי הסיעה.

 

הצמא של השרים למינויים מוכיח עד כמה קשה להם להיפרד מהאפשרות להעניק ג'ובים כשההזדמנות בפתח. לכן קשה לדמיין שגם מפעל הג'ובים המקביל בהנהלת החברות הממשלתיות ישתנה לאחר שההזדמנות הזו הוחמצה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x