• תפריט
בארץ

רכבת ישראל פיטרה 6 עובדים החשודים במעילה

מדובר בעובדי נקיון החשודים שדיווחו דיווחים שקריים לגבי שעות העבודה והיקפה. עוד שניים הושעו ולתשיעי נרשמה אזהרה בתיקו האישי

ליאור גוטמן 14:0014.03.13

הנהלת רכבת ישראל פיטרה 6 עובדים ממערך הניקיון של החברה, השעתה שניים ורשמה אזהרה בתיקו של עובד תשיעי, כל זאת לאחר שוועדת בדיקה מצאה חשד למעילה בכספי ציבור.

 

הבדיקה נערכה בקרב עובדי הניקיון של החברה בחודשים אוקטובר-דצמבר 2012, אז התגלה שחלק מעובדי הניקיון אינם

מבצעים את תפקידם ומדווחים על משימות שלא בוצעו בפועל.

  

בין החשדות שאוששו במהלך הבדיקה של הנהלת החברה, אישורים שהועברו על ביצוע עבודות ניקיון במתחם חיפה, למרות שלא נרשמה כניסת עובדי ניקיון למתחם. בנוסף, חלק מהרכבות עברו ניקוי ראשוני בלבד אולם התשלום שנדרש ועבר בסופו של דבר היה עבור ביצוע ניקיון יסודי ומקיף. ברכבת מציינים שהתשלום לחברה הקבלנית (ש.ניר) עבור שעות ביצוע ניקיון יסודי הגיע ל-90 אלף שקל בחודש.

 

ליקויים אחרים שנמצאו נוגעים לדיווחים חסרים בביצוע עבודות הניקיון מטעם מפקחי התברואה של רכבת ישראל, שחלקם בעצמם דיווחו על ביצוא ביקורת מבלי ששהו בכלל במתחמי הרכבת.

 

סך הנזק שנגרם לרכבת מתשלומים עודפים שנמסרו לחברה הקבלנית מגיע לכמה מיליוני שקלים, זאת תוך פגיעה ברמת השירות ללקוחות. "בעקבות הנחיית מנכ"ל החברה נערכה חקירה יסודית של מערך הניקיון בחברת רכבת ישראל. ככל שאנו מעמיקים בחקירה, מתגלה כי מדובר בפרשייה סבוכה ביותר. חברת רכבת ישראל תמשיך בבדיקת הממצאים הנוספים שעלו בועדות המשמעת ובמקביל העבירה את החומרים למשטרת ישראל לצורך המשך החקירה", מציינים ברכבת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x