שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

החברים של לפיד נערכים, בצמרת האוצר חוששים

כניסתו של לפיד למשרד האוצר עתידה להיות מלווה בהצבת אנשי סודו במשרות הבכירות. זאת במטרה להקיף אותו באנשי מקצוע מיומנים, שיוכלו לאפשר לו להוביל מדיניות ולא לשמש ככלי שרת בידי הפקידות או ראש הממשלה

תומר אביטל 06:5210.03.13

יאיר לפיד צפוי לשלב את אנשיו בצמרת משרד האוצר. ביש עתיד סירבו אתמול להגיב בנושא, אולם גורמים בסיעה אמרו כי הבכירים שסייעו להכניס את לפיד לתפקידו החדש, יוכלו להכריע בימים הקרובים אם ילוו אותו גם בתור שר אוצר. המקורבים ללפיד שאוחזים ברקע כלכלי הם המיועדים הטבעיים לאייש את משרות האמון באוצר, ובהן משרות מנכ"ל המשרד, היועץ הכלכלי וראש המטה.

אנשיו של לפיד כבר החלו להתייעץ עם גורמים מגוונים סביב סוגיית כוח האדם, וימסרו את המלצותיהם בימים הקרובים. המטרה העיקרית שלהם היא להקיף את לפיד באנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לאפשר לו להוביל מדיניות ולא לשמש ככלי שרת בידי הפקידות או ראש הממשלה.

 


 

 • דני וסלי, ראש מטה יש עתיד, צילום: צביקה טישלר
  דני וסלי, ראש מטה יש עתיד
  |
  צילום: צביקה טישלר
 • יועצת התקשורת נילי רייכמן, צילום: ורדי כהנא
  יועצת התקשורת נילי רייכמן
  |
  צילום: ורדי כהנא
 • הלל קוברינסקי, מנהל הקמפיין של יש עתיד, צילום: שאול גולן
  הלל קוברינסקי, מנהל הקמפיין של יש עתיד
  |
  צילום: שאול גולן
 • יורם באומן, צילום: אוראל כהן
  יורם באומן
  |
  צילום: אוראל כהן
 • אורי שני, צילום: אוראל כהן
  אורי שני
  |
  צילום: אוראל כהן
מנהל הקמפיין, יועצת התקשורת והפרסומאי

 

לפיד צפוי לבקש מיועצו הפוליטי אורי שני, שכיהן כראש לשכת רה"מ בימיו של אריק שרון, לסייע לו להתמצא בג'ונגל האוצרי ולפרוש מעיסוקיו הפרטיים. מקורבים נוספים שלפיד צפוי לפנות אליהם הם איש העסקים ואיש סודו של לפיד הלל קוברינסקי שניהל את הקמפיין שלן, ראש המטה דני וסלי, שמלווה את לפיד 15 שנה והפיק את תכניותיו בטלויזיה, יועצת התקשורת נילי רייכמן, הפרסומאי יורם באומן, והמנהלת האישית אתל הובן.

 

מנגד, בצמרת האוצר, נרשמה בסוף השבוע עלייה במפלס המתח בנוגע להמשך דרכם במשרד. בעוד שמרבית בעלי התפקידים הבכירים הם ראשי אגפים שיוכלו להישאר בנחת בתפקידיהם, עתידו של מנכ"ל המשרד דורון כהן תלוי ברצונו של לפיד. השאלה היא אם לפיד יוכל לבסס במהרה יחסי אמון מול מי שליווה את קודמו באופן צמוד ונחשב לאחד מאנשי אמונו הקרובים ביותר. עם זאת, מהלך כזה אינו בלתי סביר - שטייניץ בזמנו הותיר את ירום אריאב, המנכ"ל שחיכה לו עם מינויו. זאת למען שמירה על המשכיות ומשום שסייע לו להתמצא בתפקיד.

 

דורון כהן דורון כהן צילום: עמית שעל

 

בכירי האוצר יישארו או ימשיכו עם שטייניץ?

 

עדיין לא ברור אם ראש המטה יובל וולמן, משפטן וכלכלן ששימש בעבר כיועץ למנכ"ל אריאב, ימשיך עם שטייניץ למשרדו הבא. וולמן, ראש צוות היועצים, נהנה מהערכתו הרבה של השר וריכז עבורו נושאי מפתח כמו ועדת ששינסקי. יועצת התקשורת סיון דטאוקר שנכנסה לתפקיד לפני כשנה, ולפני כן כיהנה כראש הלשכה במשך קרוב לשלוש שנים, צפויה להמשיך עם שטייניץ.

 

סימני שאלה עולים גם סביב אנשי מקצוע נוספים שהינם מינוי אישי של שטייניץ, וליוו אותו לאורך הקדנציה האחרונה: היועץ הכלכלי נמרוד ספיר שזוכה להערכה באוצר וריכז את הטיפול בנושאי תקציב, שוק ההון והשלטון המקומי, ועשוי לעבור לשוק הפרטי; היועצת המקשרת עם הכנסת עדי אביטן שהובילה את מהלכי החקיקה במשכן; היועץ הפוליטי הבכיר רמי טייב שסייע לשטייניץ להיבחר בפריימריז.

 

מקורבים לשטייניץ אמרו כי השר היוצא מסיים את ימיו באוצר בתחושה טובה. זאת לאור המצב הכלכלי במדינה שהוא מותיר אחריו והתיק שהוא צפוי לקבל מראש הממשלה. בלשכה מעריכים כי הוא ימשיך לשבת בפורומים החשובים ויקבל תיק בכיר. לדבריהם, סביר כי הוא יחזיק בתפקיד ממלא מקום שר החוץ או בתפקיד אחר המשלב בין מודיעין לאסטרטגיה.  

בטל שלח
  לכל התגובות
  x