בארץ

בלעדי לכלכליסט

רש"ת כבר נערכת לטקס ההשקה בתמנע

במשרד התחבורה החלו בקידום טקס חניכת שדה התעופה החדש בטרם אושר פיננסית. עלות הטקס: כ-300 אלף שקל

ליאור גוטמן 06:5627.02.13

במשרד התחבורה כבר החלו בקידום טקס חניכת שדה התעופה החדש בתמנע בעלות שעשויה להגיע עד 300 אלף שקל. זאת, בטרם אושר פיננסית הפרויקט שעלול להוביל את רשות שדות התעופה לגירעון של 9.45 מיליארד שקל עד 2030. כך נודע ל"כלכליסט".

 

ברשות שדות התעופה הדגישו שלא נקבע מועד

סופי לטקס ולא יצאו הזמנות רשמיות אליו: "רשות שדות התעופה מתכוונת לכבד את משפחת אילן רמון ולציין את הנחת אבן הפינה לפרויקט באירוע צנוע בהשתתפות בני המשפחה והגורמים השותפים לבניית השדה. האירוע יתקיים לאחר קבלת החלטות על אופן מימון הפרויקט. בשלב הזה לא תומחרה עלות האירוע. יודגש כי עלות האירוע תהיה נמוכה בהרבה מהסכום שהוזכר", לשון התגובה.

 

במערכת התחבורה לא הופתעו מתכנון טקס להשקת שדה תעופה בטרם אישורו הפיננסי, והזכירו שהיום אמורה להתקיים "נסיעת הרצה" לפרויקט המטרונית בחיפה, ששר התחבורה ישראל כץ אמור לחנוך. הפרויקט היה אמור לצאת לדרכו לפני יותר משנה, ורק לאחרונה נדחתה הפעלתו המסחרית פעם שלישית ועמוק לתוך קיץ 2013. זאת תוך רישום חריגה תקציבית של כ־300 מיליון שקל - יותר מ־20% מהעלות המקורית של הקמת הקו. את החריגה הזאת כיסתה בלית ברירה המדינה.

 

כפי שנחשף באתר "כלכליסט", הישיבה של מועצת רשות שדות התעופה, שתוכננה להתקיים אתמול והיתה אמורה לעסוק בקידום בניית שדה התעופה החדש בתמנע בעלות של שני מיליארד שקל - בוטלה. זאת לאחר שהיועץ המשפטי של רש"ת אריה שחם הסביר לחברי הדירקטוריון שבהיעדר יו"ר ועדת כספים לא ניתן לקיים את ישיבת המועצה, ולכן אין תכלית בהתכנסות לשם אישור שדה התעופה. לפיכך ערכו הנוכחים דיון בלתי פורמלי בקשיים הפיננסיים שבהקמת שדה התעופה.

ביום ראשון האחרון התפטר יו"ר ועדת הכספים של רש"ת שאול מרידור בטענה שהקמת שדה התעופה בתמנע תוביל לגירעון אדיר ברש"ת. כמו כן, בתחילת השבוע טען סמנכ"ל הכספים של הרשות צחי חבושה כי "על פי התחזית הפיננסית, מצבה התזרימי של הרשות יורע עד כדי פגיעה ביכולתה לממש את תפקידה ולפרוע את כלל התחייבויותיה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x