שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מהינדרה ההודית מהמרת על החקלאים הישראלים

הקונצרן מהינדרה ישקיע 3 מיליון דולר במיזם של חברת עצמונה. יקימו חברה משותפת שתפעל בהודו ותפתח זנים חדשים של תפוחי אדמה

גולן חזני 06:5125.02.13

קונצרן הענק ההודי מהינדרה מנהל מגעים לשיתוף פעולה עם החברה החקלאית הישראלית אגודה שיתופית תפוחי אדמה עצמונה. ל"כלכליסט" נודע כי החברות מתכננות לקדם הקמת מערך גידול, שיווק ויצוא של תפוחי אדמה בהודו.

 

הכוונה היא להקים חברה חקלאית חדשה, בניהול והשקעה משותפים. החברה תמוקם בהודו ותפתח ותגדל זנים חדשים של תפוחי אדמה. הסכום הראשוני הנדרש להקמה מוערך ב־5 מליון דולר, כאשר החברה החדשה מתכננת להגיע לשווי שוק של יותר מ־100 מיליון דולר בתוך 7–10 שנים. ההודים יחזיקו בכ־60% ממניות החברה ועצמונה בכ־40%.

 

שחר זיו מנהל שותף ב-BDO האפט שמלווה את העסקה שחר זיו מנהל שותף ב-BDO האפט שמלווה את העסקה צילום: עמית שעל

 

השוק ההודי מייצר יותר מ־40 מיליון טונות תפוחי אדמה בשנה. ממשלת הודו מנסה להגדיל את צריכת תפוחי האדמה בתת־היבשת, משום שתפוקה של תפוחי אדמה לדונם היא גדולה באופן משמעותי מזו של אורז. במהינדרה מבקשים

ללמוד מהידע הישראלי בחקלאות במטרה להגדיל פי שלושה את תפוקת גידול תפוחי אדמה בהודו, מ־2 טונות לדונם ל־6.5 טונות לדונם. עצמונה היא מגדלת הירקות האורגניים הגדולה בישראל, ומייצאת כ־60 אלף טונות תפוחי אדמה בשנה.

 

"הרעיון הוא שעצמונה תביא את הידע, ומהינדרה את החיבור לשוק, את הקשר לחקלאים ואת קשרי הממשל", אמר דודו נס, מנהל דסק הודו בחברת רואי החשבון BDO זיו האפט, שמובילה את העסקה. שחר זיו, מנהל שותף בחברה, הוסיף: "ישראל כבר ממותגת כמובילה בתחום החלקאות, ונדרשים בעיקר פתרונות פיננסיים חכמים כדי להרחיב את שיתופי הפעולה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x