שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פז הקטינה את היקף רכישת הגז משותפות תמר

לאחר השנה השמינית תוכל פז להקטין את היקף הרכש בפועל לטובת הכנסת ספק אחר. תיקון ההסכם עלול להקטין את שווי החוזה בכ-200 מיליון דולר לכל התקופה

ליאור גוטמן 21:2818.02.13

חברת פז, בשליטת צדיק בינו, הקטינה רשמית את כמות הגז שהיא תרכוש משותפות "תמר". בהודעה של חברת ישראמקו, אחת השותפות במאגר (28.75%), מדווח שחברת פז תיקנה את חוזה הגז שלה מאפריל האחרון כך שהיא תוכל לנצל אפשרות לצמצם את כמות הגז שלה לאחר השנה השמינית של האספקה ובהיקף של 50%. החוזה המקורי בין הצדדים קבע מכירה של 3.12 מיליארד מ"ק גז טבעי לאורך 15 שנה, ובהיקף של כ-700 מיליון דולר. הגז נדרש עבור הפעלת שתי תחנות הכוח של פז - זו הקיימת בהספק של כ-60 מגה וואט וזו שבבנייה בהספק של עוד כ-45 מגה וואט.

 

מאגר הגז תמר מאגר הגז תמר

 

החידוש הוא שעתה נוספה נקודת יציאה חלקית, כך שמהשנה התשיעית של הצריכה ואילך תוכל פז להקטין את היקף הרכש בפועל לטובת הכנסת ספק אחר, אם וכאשר יגיע אחד. לפיכך, תיקון ההסכם עלול להקטין את שווי החוזה (במקרה בו פז לא תנצל את אופציית ההפחתה) בכ-200 מיליון דולר לכל התקופה. תיקון ההסכם המקורי נובע מהוראות רשות החשמל, המפקחת על יצרני החשמל הפרטיים, שנועד לאפשר כניסה עתידית של ספקי גז חדשים למשק .

 

השותפות ב"תמר" הן נובל אנרג'י (36%), דלק אנרגיה (31.25% באמצעות חלוקה שווה של דלק קידוחים ואבנר), ישראמקו (28.75%) ואלון גז (4%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x