$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

האוצר הורה לחברת החשמל לקזז את שכרם של השובתים

הנהלת החברה נדרשה לספק לממונה על השכר לוח זמנים לניכוי משכרם של מאות עובדים שנוקטים עיצומים נגד יצרני החשמל הפרטיים. קיזוז השעות של העובדים עשוי לחסוך עשרות מיליוני שקלים לחברת החשמל

ליאור גוטמן 06:4913.02.13

משרד האוצר החליט לפתוח חזית מול ועד העובדים החזק בישראל: ל"כלכליסט" נודע שהממונה על השכר במשרד האוצר קובי אמסלם הנחה בימים האחרונים את הנהלת חברת החשמל לקזז את שעות העיצומים של עובדי החברה משכרם החודשי. שלשום הודיע האוצר להנהלת נמל אשדוד לנכות את ימי השביתה משכרם של 500 עובדים השובתים בנמל אשדוד.  

השובתים הם כמה מאות עובדים ממחלקות המחשוב, הייצור וההולכה בחברת החשמל, שמסרבים זה שלושה שבועות לחבר יצרני חשמל פרטיים לרשת החשמל הארצית. לטענת ועד העובדים, חיבור יצרני חשמל פרטיים מהווה הפרטה בפועל של משק החשמל. בין היתר ננקטים עיצומים נגד תחנת הכוח של חברת OPC שבשליטת החברה לישראל, שאמורה להפיק כ־440 מגה־ואט החל באפריל. בשבועות האחרונים קיימה הנהלת החברה מו"מ עם הוועד בניסיון לפתור את המחלוקות, ללא הצלחה.

 

מיקו צרפתי, יו"ר ועד עובדי חברת החשמל מיקו צרפתי, יו"ר ועד עובדי חברת החשמל צילום: תומי הרפז

 

ההחלטה איך יקוזזו שעות העבודה תתקבל על ידי חברת החשמל, שתצטרך להציג בפני הממונה על השכר לוחות זמנים

מפורטים לביצוע המשימה. שכרם הממוצע של עובדי חברת החשמל, נכון לינואר, היה 21.6 אלף שקל בחודש. כך שקיזוז השעות עשוי להוביל לחסכון של עשרות מיליוני שקלים לחברה.

 

אתמול התקיים בבית הדין לעבודה בחיפה דיון בעניין העיצומים והפעם הצטרפה לדיון רשות החשמל. ראש ענף ההסדרה ברשות, עודד אגמון, טען בדיון שהקמת תחנות כוח פרטיות איננה גזירה עכשווית אלא נובעת משורה של החלטות ממשלה מהשנים האחרונות, והגדיר את העיצומים "פוליטיים".

 

ממשרד האוצר נמסר: "החברה דיווחה שהיא עוקבת אחר העיצומים ותנכה משכר העובדים בהתאם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x