$
מוסף 07.02.13

הג'ונגל של הדייטינג־דאטה

אוקיי קיופיד, אתר חינמי שמשרת כ־5 מיליון גולשים בשנה, מציע אלגוריתם שמבוסס על "תובנות סטטיסטיות טהורות", ומוותר מראש על הניסיון לעגן אותן בתפיסת עולם מנומקת

בתוך ים היומרות והאלגוריתמים בולט אתר אחד מרענן: OKTrends, הבלוג הרשמי של אוקיי קיופיד, שמציע הצצה ישירה לג'ונגל הלא מפוענח של הביג־דייטינג־דאטה.

 

אוקיי קיופיד, אתר חינמי שמשרת כ־5 מיליון גולשים בשנה, מציע אלגוריתם שמבוסס על "תובנות סטטיסטיות טהורות", ומוותר

מראש על הניסיון לעגן אותן בתפיסת עולם מנומקת. האלגוריתם של אוקיי קיופיד מתבסס על שאלות גולשים שתשובות נדירות עליהן ייחשבו לאמצעי סינון המנבא התאמה. הנה שאלה כזו לדוגמה: האם חיית פעם בקומונה? א. כן, היה מדהים; ב. לא, ולעולם לא אעשה זאת; ג. לא, אבל אשקול את זה; ד. כן, ולעולם לא אחזור על כך.

 

התוצאות, כפי שהן נחשפות באוקיי טרנדס, הן בלתי צפויות לחלוטין. קחו לדוגמה את מקבץ השאלות "האם אלוהים חשוב בחייך; האם סקס הכי חשוב לך ביחסים; האם עישון מגעיל אותך". מתברר שהסכמה בשלוש השאלות האלה ניבאה התאמה בין בני זוג ברמת הצלחה של 15%. לעומת זאת, רמת הניבוי של המקבץ "האם אתה חובב סרטי אימה; האם נסעת לחו"ל לבד; האם נראה לך כיף לחיות על יאכטה" הגיעה ל־32%.

 

אוקיי טרנדס מציג את הנדסת השידוכים במערומיה, על המסקנות הביזאריות שאפשר להפיק בעזרת סטטיסטיקה טהורה: צמחונים וצמחוניות אוהבים לתת מין אוראלי פי שניים מחובבי בשר, משתמשי אייפון שובבים יותר מבעלי בלקברי או אנדרואיד, ואנשים שאוהבים את טעמה של בירה נוטים יותר לעשות סקס בדייט הראשון. מה זה מוכיח לגבי חיי האהבה שלנו? שגם הזנת "מפרט טכני" מושלם של בן זוג נחשק לתוך אלגוריתם עדיין רחוקה מלהסביר במי באמת נתאהב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x