$
משפט

מודעת היכרות בפייסבוק לא משחררת מכתובה

בית הדין הרבני בחיפה חייב גבר לשלם לגרושתו 100 אלף שקל, על אף טענתו כי אינו חייב לשלם את המחיר שנקב בכתובה, מאחר שאשתו פרסמה מודעת היכרות ברשת החברתית

זוהר שחר לוי 11:5331.01.13
עידן הפייסבוק הגיע גם לבית הדין הרבני: גבר שטען כי אינו צריך לשלם לגרושתו את מחיר הכתובה כי פרסמה מודעת היכרות ברשת החברתית חויב לשלם לה.

 

בני הזוג התגרשו שבע שנים לאחר שנישאו כשבמועד חתונתם חתם הבעל על כתובה בסכום הסמלי 555,555 שקל. האישה תבעה את סכום הכתובה אך בן זוגה לשעבר טען כי מאחר שפרסמה הודעת היכרויות ברשת החברתית פייסבוק, אין עליו חובה לשלם לה. האישה הודתה כי פרסמה את ההודעה אך לדבריה לא הכירה דרך האתר אף גבר בטרם התגרשה.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

בית הדין הרבני בחיפה דחה את טענות הגבר וחייב אותו לשלם לגרושתו 100 אלף שקל, כשלדבריו הסכום שנחתם בכתובה הוא סמלי ו"נגד עין הרע". על פי בית הדין, אף שהאישה פרסמה את הודעתה ביחד עם תמונתה באתר, היה זה רק אחרי שבני הזוג חיו בנפרד ואין בכך כדי שתפסיד את כתובתה. “במקרה זה", נכתב, "שפרסמה האשה את עצמה באתר ההכרויות באינטרנט ואפילו עם תמונתה, לא הוסיפה כלום לערער את חיי הנשואין שלהם שהרי הם חיו בנפרד אחד מהשני, ואין קשר ביניהם וכבר חיי הנישואים שלהם מעורערים וכל הפרסומת באינטרנט נעשתה כשהיו חיים בנפרד".

 

פסק הדין אף מותח ביקורת על עולם ההיכרויות האינטרנטי ואומר כי "בית הדין מוקיע את מעשה האישה ורואה זאת כדבר 'מכוער'". פרסום ההודעה, מציין בית הדין "הוא דבר שלעצמו מקעקע את החברה וגורם להרס הבחורה אף בחברה שאינה שומרת תורה ומצוות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x