שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ייצוגית נגד טויוטה: מוכרת רכבים פגומים

התובע טוען כי פגם בלנד קרוזר פראדו עלול להביא לאובדן שליטה על הרכב ולתאונה. דורש פיצויים על הנזק ועל עוגמת הנפש

יצחק דנון 18:4828.01.13
תביעה ובקשה לאישורה כייצוגית נגד טויוטה העולמית ויבואנית הרכבים הרשמית שלה בישראל יוניון מוטורס הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב. התובע טוען כי הן מוכרות לציבור בישראל רכבים מסוג לנד קרוזר פראדו הכוללים פגם בטיחותי במערכת המתלה הקדמי של הרכב. לדברי התובע, הפגם עלול להוביל לתאונה בעקבות שבירה או התנתקות של הגלגל הקדמי של הרכב מצירו תוך כדי נסיעה ואובדן שליטה על הרכב.  
התובע, דן ברליצהיימר, ציין כי לפני שבע שנים רכש כיד שנייה רכב מדגם טויוטה לנד קרוזר פראדו. לטענתו, בעת שנהג ברכבו פגע הגלגל הימני במדרכה, הוא הסיט את ההגה שמאלה, ואז נשבר הגלגל הקדמי השמאלי של הרכב מן המתלה. הדבר הוביל לאובדן שליטה על הרכב ולכך שהרכב השתטח ונגרר עד שנעצר. לטענתו, כשבועיים לפני התקלה עבר הרכב טיפול במוסך מורשה של טויוטה שבמסגרתו נבדק המתלה הקדמי של הגלגלים - ולא נתגלתה שום תקלה.

 

התובע צירף לתביעתו כמה מכתבים שאסף מבעלי רכבים מסוג לנד קרוזר המתארים כיצד התרחשה אותה התופעה של שבירה והתנתקות פתאומית של הגלגל הקדמי ללא כל סיבה חיצונית נראית לעין. 

 

בתביעה נטען כי הפגם ידוע לטויוטה העולמית לפחות מאז שנת 2005, ופורסם על ידה באירופה ובאוסטרליה, אך לא פורסם בישראל. עוד נטען כי טויוטה פרסמה הודעת ריקול  באירופה ובאוסטרליה, ובעלי הרכבים נקראו להגיע למוסכים על מנת לתקן את הפגם על חשבון החברה. 

 

"מדובר במקרה חמור של רשלנות פושעת ממש, ומדובר בתביעה הנוגעת לדיני נפשות ממש, בעלת חשיבות ציבורית עליונה" נכתב בכתב התביעה.

 

התובע מבקש לחייב את טויוטה העולמית ויוניון מוטורוס לנקוט בכל הצעדים הדרושים לבדיקת הרכבים ולתיקון מלא של הפגם הבטיחותי. בנוסף הוא מבקש לחייב את המשיבות לפצות את חברי הקבוצה המיוצגת בגין נזקיהם בשל הפגם ובגין נזקיהם המתבטאים בפגיעה באוטונומיה שלהם, בחופש הבחירה, בחופש הרצון ובעוגמת נפש.

 

מיוניון מוטורס נמסר בתגובה: "מעיון ראשוני בכתב התביעה עולה כי התביעה נוגעת לדגם טויוטה פראדו ממודל 2001, שאינו נמכר מזה 10 שנים. מכל מקום, כתב התביעה נתקבל זה עתה, אנו נעיין בו, נלמד את פרטיו ונגיב עליו בהתאם לבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x