$
משפט

הסדר טיעון לפולדי פרץ, אחד מהנאשמים בפרשת קרטל הקבלנים

במסגרת ההסדר, יורשע פרץ אך עונשו טרם נגזר. התאחדות הקבלנים הואשמה בפרשה כי המליצה לחבריה לא לגשת למכרזים ממשלתיים שבהם לא ניתן פיצוי להתייקרות חומרי הבנייה

הדר קנה 14:4813.01.13

הסדר טיעון נחתם היום (א') בין הפרקליטות לפולדי פרץ אחד מהנאשמים בפרשת קרטל הקבלנים. ההסדר הובא לאישור בית המשפט המחוזי בירושלים.

כתב האישום בפרשה הוגש על ידי הרשות להגבלים עסקיים. לפיו,התאחדות הקבלנים ובכירים בה המליצו לחבריה לא לגשת למכרזים ממשלתיים שבהם לא ניתן פיצוי לעלייה במחירי הברזל והתשומות לבנייה. בנוסף, החברות הקבלניות ומנהליהן מואשמים כי הסכימו במשותף שלא להגיש הצעות למכרז להקמת חדרי מיגון ביישובי עוטף עזה, שפורסם בידי משרד השיכון ב־2008 ושלא ניתן בו פיצוי לעלייה במחירי התשומות.

 

במסגרת ההסדר, הודה פרץ, חבר נשיאות התאחדות הקבלנים והבונים, בעבירה של צד להסדר כובל והורשע על ידי השופט משה יועד הכהן, אך עונשו טרם נגזר. כמו כן, לבקשת הצדדים הופרד תיקו של פרץ משאר הנאשמים.

 

כתב האישום הוגש כנגד התאחדות הקבלנים, ונגד הנשיא, ניסים בובליל, המנכ"ל לשעבר, יוסי גורדון, הסמנכ"ל דוד שחף ופולדי פרץ, חבר הנשיאות, וכן נגד 15 חברות קבלניות ומנהליהן, בגין עריכת הסדרים כובלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x