שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד סיני גלבוע נידון ל-300 שעות לתועלת הציבור ולקנס של 250 אלף שקל על הפרת אמונים

עפ"י החשדות המקוריים נגדו, כסגן ראש עיריית פ"ת הוא קידם אינטרסים של חברת דן תוך ניצול מעמדו. בעקבות השימוע נמחקה עבירת השוחד למנכ"ל דן

זוהר שחר לוי 17:2501.01.13
עו"ד סיני גלבוע, בעבר סגן ראש עיריית פתח תקווה, נידון היום (ג') ל-300 שעות לתועלת הציבור וקנס של 250 אלף שקל, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירה של הפרת אמונים, ללא רכיב המרמה.

 

עפ"י החשדות המקוריים נגדו, גלבוע שכיהן כאמור כסגן ראש העיר פתח תקווה וכממלא מקום יו"ר הוועדה לתכנון ולבנייה, קידם אינטרסים של חברת דן תוך ניצול מעמדו. כתב האישום הוגש באפריל 2012 לבית המשפט המחוזי מרכז, לאחר שנערך לגלבוע שימוע בפני המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כליליים ובפני פרקליטת מחוז המרכז. בעקבות השימוע נמחקה עבירת השוחד שלכאורה קיבל ממנכ"ל דן, עבירה שיוחסה לו בתחילה.

 

סיני גלבוע סיני גלבוע צילום: שאול גולן

 

במסגרת הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבין סנגורו של גלבוע, עו"ד ירון קוסטליץ ממשרד וינרוט, הוחלט כי גלבוע יודה ויורשע בעבירה של הפרת אמונים. במסגרת הסדר הטיעון הופנה גלבוע לשירות המבחן כדי לבחון את האופן בו ירצה את עונשו. שירות המבחן מצא כי ביצוע העבירה וההליך המשפטי שנמשך תקופה ארוכה החליט וזעזע את גלבוע בפרט ואת משפחתו בכלל וכך גם הפרסומים שליוו פרשה זו. בהתאם לכך המליץ שירות המבחן על שירות לתועלת הציבור (של"צ).

 

"כאשר עובד ציבור מצוי בניגוד עניינים, הוא מקרין כלפי הכפופים לו וכלפי הציבור כולו את כישלונה של המערכת הציבורית, את שבירתם של הכלים הממלכתיים", כך מציינת השופטת עינת רון בגזר הדין. אולם לדבריה, הוא מצאה כי יש להתחשב בגלבוע שלא קיבל בסוופו של דבר כל טובת הנאה ואף לחברת דן לא ניתנה טובת הנאה כלשהי. "כן שקלתי", נכתב עוד בגזר הדין, "את תפקודו הנורמטיבי של הנאשם עד לפרשה זו ולאחריה ואת תרומתו לחברה ולהקילה. הבאתי בחשבון את התחייבותו כי אינו מתעתד להעמיד עצמו לבחירת הציבור ולא ייטול על עצמו תפקיד של נבחר ציבור לתקופה של ארבע שנים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x