שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

שרי אריסון לביהמ"ש: יש להפחית את המס על הפנטהאוז שלי בת"א

אריסון עתרה למחוזי נגד רשות המסים בדרישה לקבוע כי שומת המס מ-2007 על דירת הפאר שלה במגדל השופטים, שהיתה מבוססת על ההנחה שמחיר הדירה יהיה 56 מיליון שקל, תיקבע לפי המחיר ששולם בפועל - 51 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 00:2513.12.12

שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, נקלעה לאי-הסכמות מול רשות המסים בנוגע לדירת הפאר שרכשה במגדלי גינדי ברחוב השופטים (מגדלי G) במרכז תל אביב תמורת סכום של 51 מיליון שקל. אריסון עתרה אתמול (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד מנהל מיסוי מקרקעין בתל אביב בדרישה לשנות את שומת המס שנקבעה לדירה עוד בשנת 2007, והיתה מבוססת על ההנחה שמחיר הדירה יהיה 56 מיליון שקל, כלומר גבוה ב-5 מיליון שקל מהמחיר אותו שילמה בסופו של דבר.

  

שרי אריסון שרי אריסון צילום: אביגיל עוזי

 

לפי הבקשה לבית המשפט מפרטת אריסון כי בספטמבר 2006 היא חתמה על חוזה עם "גינדי החזקות דירות מפוארת בע"מ" ביחס לרכישת "דירה גמורה ומוכנה לאכלוס". הדירה ממוקמת בקומות 29-31 בבניין, והיא היתה אמורה להימסר לאריסון בתוך שנתיים. בפועל, הדירה נמסרה לאריסון במצב של מעטפת בלבד ולא כדירה גמורה, ובנוסף נמסרה לה באיחור של שנתיים - רק בסוף אפריל 2012.

 

לטענת אריסון, שומת המס שהוצאה לה בפברואר 2007 נקבעה בהתאם למדרגות מס רכישה שהיו בתוקף ביום המכירה, אלא שבמהלך הבנייה הסתבר לאריסון כי החברה המוכרת לא תהיה מסוגלת לעמוד בהתחייבויותיה בנוגע לביצוע עבודות הגמר ומועד מסירת הדירה, ולכן נחתם תוספת להסכם בה נקבע כי היא תקבל את הדירה ברמת מעטפת וללא עבודות גמר. כתוצאה מכך הופחת מחיר הדירה מ-56.7 מיליון שקל בהסכם המקורי ל-51.5 מיליון שקל בהסכם המתוקן.

 

ואולם, כאשר ביקשה אריסון לתקן בהתאם את שומת המס החלה על הדירה ולהתאים אותה למחיר ששולם בפועל – בקשתה נדחתה ע"י רשות המסים אשר טענה כי המועד להגשת בקשה לתיקון שומה הינו 4 שנים מהיום שנעשתה השומה לסופית. לפי טענת רשות המסים מועד זה חל בנובמבר 2010 ולכן אריסון איחרה את המועד ובקשתה נדחתה.

 

אריסון, המיוצגת ע"י עורכי הדין רחל אלוש ואלישע קסנר ממשרד גולדפרב זליגמן טוענת כי מנהל מיסוי מקרקעין טעה כשדחה את בקשתה, משום שמדובר בפרויקט ארוך טווח בו קיים פער זמנים משמעותי בין מועד תשלום מס הרכישה לפי הוראות החוק לבין המועד בו מסתבר בפועל מהו הנכס בגינו שולם בעבר מס הרכישה. "אין זה יתכן שהמשיב יגבה מס בגין נתונים שהשתנו תוך כדי בניית הדירה ואשר דווחו למשיב בזמן אמת. כל תוצאה אחרת תוביל לגביית מס שאינו כדין", טוענת אריסון בבקשה.

 

ממשרד גולדפרב זליגמן לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x